Darmowy kurs języka polskiego online

Jagiellońskie Centrum Językowe UJ zaprasza uchodźczynie i uchodźców na darmowy kurs języka polskiego online. Kurs odbywa się codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-9.00. Wystarczy zalogować się przez link przy pomocy smartfona lub komputera.

Jagiellońskie Centrum Językowe Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza osoby uchodźcze z Ukrainy do udziału w integracyjnym kursie języka polskiego. Kurs będzie prowadzony w trzytygodniowych turnusach do czerwca 2022 roku, ale idea kursu została przygotowana tak, by każda lekcja była osobną logiczną całością, dlatego do kursu można dołączyć na każdym jego etapie.

• Codziennie od poniedziałku do piątku przez 3 tygodnie w godzinach 8.00-9.00 rano. Online w aplikacji MS Teams wszędzie tam, gdzie teraz jesteś. Dla wszystkich chcących uczyć się języka polskiego od podstaw - dla rodzin, uczniów, studentów, którzy mają dostęp do Internetu oraz posiadają smartfony, tablety i komputery.
  • Czego się nauczysz? Podstaw języka polskiego, takich jak: alfabet, zwroty grzecznościowe, przedstawianie się, adres, mail, podawanie danych osobowych, liczby, numer telefonu, waluta, wymiana pieniędzy, rozmowy w banku i kantorze,  dialogi w sklepie, jedzenie, kawiarnia, pytanie o drogę, nawigacja, transport, bilety, szukanie noclegu i mieszkania, zgłaszanie kradzieży lub zguby, u lekarza, pogoda, czas i wiele innych ciekawych tematów oraz poznasz Polskę i Polaków.
  • Jak dołączyć do kursu? O 8:00 kliknij w link. Jeśli masz zainstalowaną aplikację MS Teams w smartfonie lub komputerze, bezpośrednio dołączasz do spotkania i czekasz na wpuszczenie do grupy przez nauczyciela. Jeśli nie masz aplikacji MS Teams, smartfon poprosi Cię o zainstalowanie aplikacji MS Teams. Po zainstalowaniu należy uruchomić aplikację MS Teams i nacisnąć przycisk "Dołącz do spotkania".
Wsparcie finansowe ukraińskich doktorantów w ramach środków programu ID.UJ
Procedury dla studentów uczelni ukraińskich
Stypendium im. prof. Franciszka Ziejki
Wsparcie finansowe dla studentów i doktorantów