Wydział Prawa i Administracji UJ na czele kolejnego rankingu

Już po raz 17. "Dziennik Gazeta Prawna" ("DGP") wyłonił zwycięzców rankingu wydziałów prawa. Pozycję lidera zachował Uniwersytet Jagielloński, wyprzedzając Uniwersytet Wrocławski i Uniwersytet Warszawski. To kolejny sukces Wydziału Prawa i Administracji UJ (WPiA UJ) w ostatnim czasie. W ubiegły piątek informowaliśmy, że był ponownie najlepszy w zestawieniu przygotowanym przez "Rzeczpospolitą".

- To oczywiście gigantyczne i zobowiązujące wyróżnienie. Chciałbym podziękować "Dziennikowi Gazecie Prawnej", który nas mobilizuje i wytycza, poprzez różne wskaźniki, gdzie powinniśmy jeszcze się optymalizować. Wydział Prawa i Administracji UJ nie stoi w miejscu. Unowocześniamy się na różnych płaszczyznach - jeśli chodzi o kadrę, relacje międzynarodowe, ale również programy, bo szykujemy zmianę programu dla kierunku prawa w ramach formuły Absolwent 2030, zmieniliśmy programy dla studiów na kierunku administracja I i II stopnia, uruchomiliśmy również studia w języku angielskim. To również dzięki państwa inspiracji - mówił podczas gali prof. Piotr Dobosz, prodziekan ds. studiów administracyjnych oraz prawa własności intelektualnej i nowych mediów WPiA UJ.

Jak informuje "DGP", UJ zdobył 102,2 pkt (na 117 możliwych) i zachował pozycję lidera, wyprzedzając drugi w rankingu Uniwersytet Wrocławski (UWr), który uzyskał 99,4 pkt. Najstarsza polska uczelnia zdobyła więcej niż UWr punktów w kategoriach wymogi stawiane studentom i jakość absolwentów oraz zdawalność na aplikacje prawnicze. Taką samą liczbę punktów uzyskały obie uczelnie w kategorii jakość i siła kształcenia. Na trzecim miejscu uplasował się Uniwersytet Warszawski z liczbą 98,15 pkt.

Tuż za pierwszą trójką są Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytet Gdański.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu redakcja "Rzeczpospolitej" przedstawiła wyniki rankingu wydziałów prawa. Pierwsze miejsce zajął w nim Uniwersytet Jagielloński, drugi był Uniwersytet Warszawski, a trzeci - Uniwersytet Wrocławski.

Uniwersytet Jagielloński uczcił pamięć współautora Konstytucji 3 Maja

Upamiętnienie 40. rocznicy śmierci Karola Estreichera młodszego