Projekt dwóch badaczek z UJ CM otrzyma europejskie wsparcie

Projekt "Braining", którego autorkami są dr hab. Karolina Pytka, prof. UJ oraz dr Klaudia Lustyk z Katedry Farmakodynamiki Wydziału Farmaceutycznego UJ CM otrzyma 250 tys. euro wsparcia finansowego z funduszy Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+ Cooperation Partnership.

Projekt badawczo-dydaktyczny ma ambitny cel – wyposażenie edukatorów i studentów w najnowszą wiedzę na temat zaawansowanych metod badawczych wykorzystywanych w poszukiwaniu nowych leków działających na ośrodkowy układ nerwowy oraz rozwijanie praktycznych umiejętności w tej dziedzinie. Jednymi z kluczowych założeń projektu są wsparcie dla zintegrowanych systemów szkolnictwa wyższego oraz promowanie innowacyjnych praktyk nauczania poprzez współpracę z zagranicznymi uniwersytetami i ośrodkami badawczymi.

Projekt będzie realizowany wraz z czołowymi europejskimi instytucjami naukowymi z Francji, Portugalii oraz Hiszpanii, w tym Narodowym Instytutem Zdrowia i Badań Medycznych INSERM w Paryżu, Hospital del Mar Medycznym Instytutem Badawczym IMIM w Barcelonie, Uniwersytetem Lizbońskim oraz Uniwersytetem w Salamance.

na zdjeciu po lewej: dr hab. Karolina Pytka, prof. UJ, po prawej: dr Klaudia Lustyk

W serii Monografie FNP ukazały się książki dwojga badaczy związanych z UJ

W Szpitalu Uniwersyteckim rozpoczęły się testy nowatorskiego tomografu