Młodzi goście odwiedzili Uniwersytet Jagielloński

W sobotę 25 maja w Uniwersytecie Jagiellońskim odbył się Rektorski Dzień Dziecka – spotkanie, w trakcie którego najmłodsi mają okazję zapoznać się z historią najstarszej uczelni w Polsce, porozmawiać z jej rektorem, a także wziąć udział w zajęciach zorganizowanych przez Muzeum UJ.

W wydarzeniu mogły wziąć udział dzieci w wieku od 7 do 15 lat. Młodzi zwiedzający mogli podziwiać aulę Collegium Novum oraz zobaczyć gabinet rektora i Salę Senacką. Chętni mogli również sfotografować się z ubranym w tradycyjną togę rektorską prof. Jackiem Popielem.

W średniowiecznym gmachu Muzeum UJ Collegium Maius została także zorganizowana gra terenowa "Drużyna Obrońców Skarbów". Pracownicy Muzeum przebrali się za Karola Estreichera juniora i inne postaci związane z powstaniem Muzeum i renowacją Collegium Maius, a dzieci w podziale na drużyny wykonywały zadania związane z ochroną zabytków i dóbr kultury oraz konserwacją i rekonstrukcją sztuki. Po ukończeniu czterech zadań w różnych miejscach na terenie Muzeum uczestnicy nagrodzeni zostali Dyplomami Obrońców Skarbów i upominkami od Centrum Promocji i Komunikacji UJ.

Prof. Halina Kurek uhonorowana medalem Plus ratio quam vis

UJ aktywnie uczestniczy w budowaniu wspólnej przyszłości europejskich uczelni

Szpital Uniwersytecki planuje rozwijać chirurgię robotyczną

Fizyk z Uniwersytetu Jagiellońskiego laureatem <span lang='en'>ERC Advanced Grant</span>