Wręczono Nagrody im. Józefa A. Gierowskiego i Chonego Shmeruka

Wręczono Nagrody im. Józefa A. Gierowskiego i Chonego Shmeruka

23.11.2022
Za nami 5. edycji nagrody za najlepszą naukową publikację książkową w dziedzinie historii i kultury Żydów w Polsce. Decyzją kapituły, której przewodniczy dziekan Wydziału Historycznego UJ prof. Stanisław Sroka, zwyciężył dr Marek Tuszewicki z Instytutu Judaistyki UJ. Nagrodzony tytuł "A Frog under the Tongue. Jewish Folk Medicine in Eastern Europe" ukazał się nakładem prestiżowej Littman Library of Jewish Civilization.
więcej o Wręczono Nagrody im. Józefa A. Gierowskiego i Chonego Shmeruka
Dr Hanna Margolis laureatką Nagrody im. Alicji Helman
nagrody senat

Dr Hanna Margolis laureatką Nagrody im. Alicji Helman

26.10.2022
Wręczenie nagrody, którą honorowani są autorzy i autorki najlepszych rozpraw doktorskich z zakresu filmoznawstwa odbyło się na posiedzeniu Senatu UJ w auli Collegium Novum. Członkowie kapituły nagrody uznali, że nagrodę otrzyma dr Hanna Margolis za pracę pt. "Filmy animowane kobiet w (męskich) strukturach kinematografii w Polsce w perspektywie komparatystycznej".
więcej o Dr Hanna Margolis laureatką Nagrody im. Alicji Helman
Szpital Uniwersytecki uznany za Lidera Małopolski

Szpital Uniwersytecki uznany za Lidera Małopolski

25.10.2022
24 października kapituła konkursu „Najlepsze Przedsięwzięcia Roku w Małopolsce – Lider Małopolski”, w skład której weszło 27 samorządowców – członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski wręczyła tytuły Lider Małopolski. Wśród wyróżnionych znalazł się Uniwersytet Jagielloński nagrodzony za Najlepsze Przedsięwzięcie roku 2019 w Małopolsce, za które uznano wybudowanie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
więcej o Szpital Uniwersytecki uznany za Lidera Małopolski
Prof. Jacek Sapa uhonorowany tytułem Ambasadora Farmacji
nagrody i wyróżnienia

Prof. Jacek Sapa uhonorowany tytułem Ambasadora Farmacji

30.09.2022
Prof. Jacek Sapa, dziekan Wydziału Farmaceutycznego UJ CM, dołączył do grona uhonorowanych tytułem i medalem Ambasadora Farmacji. To jedno z najwyższych w środowisku farmaceutycznym odznaczeń o charakterze międzynarodowym, symbol integracji polskiego aptekarstwa i farmacji z aptekarstwem i farmacją krajów Unii Europejskiej.
więcej o Prof. Jacek Sapa uhonorowany tytułem Ambasadora Farmacji
Prof. Piotr Chłosta laureatem Nagrody Forum Ochrony Zdrowia

Prof. Piotr Chłosta laureatem Nagrody Forum Ochrony Zdrowia

12.09.2022
Prof. Piotr Chłosta - wybitny urolog, kierownik Katedry i Kliniki Urologii Wydziału Lekarskiego UJ CM, prezes Polskiego Towarzystwa Urologicznego - otrzymał nagrodę Forum Ochrony Zdrowia 2022 w kategorii "Innowacje". Wyróżnienie jest wyrazem uznania dla pracy osób oraz instytucji, które poprzez swoją działalność oraz zaangażowanie przyczyniają się do dokonywania realnych zmian w systemie ochrony zdrowia.
więcej o Prof. Piotr Chłosta laureatem Nagrody Forum Ochrony Zdrowia