Profesor Alosza Awdiejew laureatem Krakowskiej Książki Miesiąca

07.08.2019
"Polakowi z wyboru, czyli szczęśliwemu Rosjaninowi nad Wisłą" autorstwa emerytowanego profesora UJ Aloszy Awdiejewa przyznano tytuł Krakowskiej Książki Miesiąca. Wręczenie nagrody połączone z wieczorem autorskim odbędzie się 17 października br. (godz. 18.00) w Klubie Dziennikarzy "Pod Gruszką" ul. Szczepańskiej 1. W konkursie, który w 1995 roku ustanowił Śródmiejski Ośrodek Kultury, nagradzani są autorzy krakowscy lub książki o Krakowie.
więcej o Profesor Alosza Awdiejew laureatem Krakowskiej Książki Miesiąca

Młody naukowiec z UJ CM laureatem nagrody Emerging Europe

01.07.2019
Dr Mateusz Hołda z Wydziału Lekarskiego UJ CM otrzymał nagrodę Emerging Europe w kategorii Young Influencer of the Year 2019. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w ubiegły piątek w siedzibie European Bank for Reconstruction and Development w Londynie.
więcej o Młody naukowiec z UJ CM laureatem nagrody Emerging Europe
mobilna

Prof. Franciszek Ziejka nagrodzony złotym medalem "Gloria Artis"

17.05.2019
17 maja w Muzeum Narodowym w Krakowie odbyło się spotkanie autorskie z prof. Franciszkiem Ziejką, poświęcone promocji jego najnowszych książek: "Tragiczny los artysty: Artur Grottger - Franciszek Wyspiański - Stanisław Wyspiański" oraz "Podróże pisarzy. Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Henryk Sienkiewicz i inni", które ukazały się nakładem Wydawnictwa Universitas. W trakcie spotkania były rektor UJ został nagrodzony medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".
więcej o Prof. Franciszek Ziejka nagrodzony złotym medalem "Gloria Artis"

Poznaliśmy laureatów 7. edycji Laudacji Studenckich

15.05.2019
Gala, podczas której ogłoszono nazwiska laureatów przyznawanych przez Samorząd Studentów UJ nagród, odbyła się 14 maja w Auditorium Maximum UJ. Zaszczytne wyróżnienie ustanowione zostało przez studentów w poczuciu wdzięczności i jako wyraz uznania dla osób oraz instytucji, które swoją działalnością zasłużyły się dla społeczności akademickiej.
więcej o Poznaliśmy laureatów 7. edycji Laudacji Studenckich

Prof. Krzysztof Zajas laureatem Krakowskiej Książki Miesiąca

29.04.2019
"Wiatraki" dr. hab. Krzysztofa Zajasa, prof. UJ z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymały tytuł Krakowskiej Książki Miesiąca Maja. W konkursie, który w 1995 roku ustanowił Śródmiejski Ośrodek Kultury, nagradzani są autorzy krakowscy lub książki o Krakowie. Wręczenie nagrody połączone z wieczorem autorskim odbędzie się 30 maja br. (godz. 18.00) w Klubie Dziennikarzy "Pod Gruszką" przy Bibliotece Kraków (ul. Szczepańska 1).
więcej o Prof. Krzysztof Zajas laureatem Krakowskiej Książki Miesiąca