Nagroda "Przyjaciel Nauki" dla Magdaleny Drohomireckiej z TVP Kraków

10.06.2015
Nagroda przyznawana jest dziennikarzom i publicystom za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz szkolnictwa wyższego, nauki oraz kultury i sztuki.
więcej o Nagroda "Przyjaciel Nauki" dla Magdaleny Drohomireckiej z TVP Kraków
Delegacja Uniwersytetu Jagiellońskiego z wizytą na Uniwersytecie Ruhry w Bochum

10.06.2015
Głównym celem wizyty były uroczystości związane z obchodzonym jubileuszem 50-lecia Uniwersytetu Ruhry.
więcej o Delegacja Uniwersytetu Jagiellońskiego z wizytą na Uniwersytecie Ruhry w Bochum
"Temu, który odważył się być mądrym"

03.06.2015
Prof. Maria-Jolanta Flis, prorektor UJ ds. rozwoju odebrała w imieniu naszej uczelni Nagrodę Jakości Nauczania Sapere Auso w kategorii szkoła wyższa.
więcej o "Temu, który odważył się być mądrym"

26.05.2015
Uroczystość odbyła się 19 maja. Wręczenia dyplomu potwierdzającego nadanie doktoratu honorowego dokonał Prezydent Uniwersytetu w Jenie Prof. dr Walter Rosenthal oraz Dziekan Wydziału Prawa Prof. dr Walter Pauly.
więcej o Prof. dr hab. Stanisław Biernat doktorem honoris causa Uniwersytetu Friedricha Schillera w Jenie
Stypendia START dla młodych naukowców z UJ

25.05.2015
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej już po raz 23. nagrodziła stypendiami START najzdolniejszych młodych polskich naukowców. 23 maja na Zamku Królewskim w Warszawie 130 laureatów odebrało dyplomy z rąk przewodniczącego Rady Fundacji prof. Andrzeja Jerzmanowskiego oraz prof. Macieja Żylicza, prezesa FNP.
więcej o Stypendia START dla młodych naukowców z UJ