Wizyty

wizyta mobilna

Uniwersytet Jagielloński gościł ambasador ZEA

26.11.2021
26 listopada Uniwersytet Jagielloński odwiedziła delegacja, na której czele stała ambasador Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Polsce dr Eman Al Salami. Spotkanie, w którym uczestniczył rektor UJ prof. Jacek Popiel wraz z dziekanem Wydziału Filologicznego UJ dr. hab. Władysławem Witaliszem, prof. UJ oraz kierownik Katedry Arabistyki UJ prof. Barbarą Michalak-Pikulską, odbyło się w murach Collegium Novum. Program obejmował również wizytę w Muzeum UJ oraz gościnny wykład w Collegium Paderevianum.
więcej o Uniwersytet Jagielloński gościł ambasador ZEA
Spotkanie rektora UJ z konsulem generalnym Austrii w Krakowie

Spotkanie rektora UJ z konsulem generalnym Austrii w Krakowie

16.06.2021
16 czerwca odbyło się spotkanie rektora UJ prof. Jacka Popiela z konsulem generalnym Austrii w Krakowie Philippem Charwathem. W spotkaniu wzięła udział także prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej prof. Dorota Malec. W rozmowie z konsulem, który piastuje swoje stanowisko w Krakowie dopiero od kilku miesięcy, poruszone zostały tematy dotyczące stanu polsko-austriackiej współpracy naukowej.
więcej o Spotkanie rektora UJ z konsulem generalnym Austrii w Krakowie
Litewski ambasador z wizytą na UJ

Litewski ambasador z wizytą na UJ

15.10.2020
Ambasador Republiki Litewskiej w RP Eduardas Borisovas oraz Rasa Rimickaitė, attaché ds. kultury byli gośćmi rektora UJ prof. Jacka Popiela i prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej prof. Doroty Malec. Uczestnicy spotkania rozmawiali o rozwijających się relacjach polsko-litewskich, ze szczególnym uwzględnieniem współpracy akademickiej.
więcej o Litewski ambasador z wizytą na UJ
Uniwersytet Jagielloński gościł Ambasadora Peru

Uniwersytet Jagielloński gościł Ambasadora Peru

22.09.2020
22 września wizytę na Uniwersytecie Jagiellońskim złożył ambasador Peru w Polsce Alberto Salas Barahona, któremu towarzyszył konsul honorowy Peru w Krakowie Marcin Mazgaj. Dyplomatów przyjął w Collegium Novum rektor UJ prof. Jacek Popiel. W spotkaniu uczestniczyła również prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej prof. Dorota Malec.
więcej o Uniwersytet Jagielloński gościł Ambasadora Peru
Prezydent Malty z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

Prezydent Malty z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

28.01.2020
28 stycznia Uniwersytet Jagielloński odwiedził prezydent Republiki Malty dr George Vella. Po spotkaniu z przedstawicielami władz uniwersyteckich gość wygłosił w Auli Collegium Novum wykład zatytułowany "Present Global Challenges". W programie wizyty znalazła się także również krótka wizyta w Muzeum UJ Collegium Maius oraz Bibliotece Jagiellońskiej.
więcej o Prezydent Malty z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim