Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

UJ powołał fundusz stypendialny dla wybitnych uczniów cudzoziemców

04.02.2022
Senat Uniwersytetu Jagiellońskiego, mając na uwadze wolę uczczenia pamięci prof. Franciszka Ziejki, wyraził poparcie dla inicjatywy utworzenia funduszu stypendialnego im. byłego rektora UJ. Umożliwieni on podjęcie studiów na najstarszej polskiej uczelni osobom, które pomimo uzyskania wybitnych wyników w nauce lub posiadania osiągnięć naukowych, nie mają możliwości ze względu na sytuację polityczną kształcić się w ojczystym kraju.
więcej o UJ powołał fundusz stypendialny dla wybitnych uczniów cudzoziemców
Una Europa ogłasza nowy kierunek studiów

03.02.2022
Una Europa z dumą ogłasza rozpoczęcie swojego pierwszego wspólnego programu studiów - Una Europa Bachelor in European Studies, opracowanego przez osiem uniwersytetów Una Europa: Uniwersytet Jagielloński, Freie Universität Berlin, Alma Mater Studiorum – Universitá di Bologna, University of Edinburgh, Helsingin Yliopisto, KU Leuven, Universidad Complutense de Madrid i Université Paris 1 Panthéon-Sorbonne.
więcej o Una Europa ogłasza nowy kierunek studiów
Naukowcy apelują o powstrzymanie budowy muru na granicy

01.02.2022
Już ponad 1400 naukowców z całego świata, w tym z Uniwersytetu Jagiellońskiego, wystosowało list otwarty do Komisji Europejskiej (KE) w sprawie budowy muru na granicy polsko-białoruskiej. Apelują w nim o podjęcie wszelkich możliwych kroków w celu natychmiastowego wstrzymania budowy do czasu przeprowadzenia zgodnej z prawem UE i wymogami ochrony przyrody oceny oddziaływania tego przedsięwzięcia na spójność sieci Natura 2000.
więcej o Naukowcy apelują o powstrzymanie budowy muru na granicy
Wielki sukces ortopedów z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego

31.01.2022
W ostatnim czasie w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie pacjentowi z pseudoachondroplazją [niedobór wzrostu - przyp. red.] lekarze z Oddziału Ortopedii sukcesywnie podnoszą wzrost. Już 2 lata temu u dziecka zostały zastosowane zewnętrzne fiksatory, którymi wydłużono obie kości udowe. Metoda ta jest o tyle niekomfortowa, że fiksatory są umieszczone na zewnątrz, wzdłuż ciała.
więcej o Wielki sukces ortopedów z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego
Polsko-niemiecka współpraca na rzecz poprawy opieki pediatrycznej

31.01.2022
Już trzeci rok Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum wraz z innymi ośrodkami z Polski i Niemiec realizuje projekt TemiCare. Jego celem jest poprawa leczenia przypadków pediatrycznych z zakresu onkologii i hematologii w euroregionie Pomerania. Koordynatorem projektu w UJ CM jest dr Aleksandra Wieczorek z Kliniki Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu.
więcej o Polsko-niemiecka współpraca na rzecz poprawy opieki pediatrycznej