Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Ponad 64 mln zł dla badaczy z UJ od Narodowego Centrum Nauki
osiągnięcie

Ponad 64 mln zł dla badaczy z UJ od Narodowego Centrum Nauki

30.11.2021
90 grantów na badania z zakresu nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce, ścisłych i technicznych oraz nauk o życiu otrzymają naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego w 2 rozstrzygniętych właśnie konkursach Narodowego Centrum Nauki (NCN). W konkursie OPUS 21 sfinansowane zostaną projekty na łączną kwotę 56,3 mln zł, w PRELUDIUM 20 - niemal 8 mln.
więcej o Ponad 64 mln zł dla badaczy z UJ od Narodowego Centrum Nauki
Prof. Pyrć: Puszczenie pandemii na żywioł nie skończy się dobrze

28.11.2021
Ministerstwo Zdrowia w raportach epidemiologicznych poinformowało, że w ubiegłym tygodniu wykrytych zostało niemal 160 tys. nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło kolejnych 2213 osób. O walce z pandemią zarówno w Polsce, jak i w krajach Europy Zachodniej rozmawiamy z prof. Krzysztofem Pyrciem z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Prof. Pyrć: Puszczenie pandemii na żywioł nie skończy się dobrze
Uniwersytet Jagielloński gościł ambasador ZEA
wizyta

Uniwersytet Jagielloński gościł ambasador ZEA

26.11.2021
26 listopada Uniwersytet Jagielloński odwiedziła delegacja, na której czele stała ambasador Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Polsce dr Eman Al Salami. Spotkanie, w którym uczestniczył rektor UJ prof. Jacek Popiel wraz z dziekanem Wydziału Filologicznego UJ dr. hab. Władysławem Witaliszem, prof. UJ oraz kierownik Katedry Arabistyki UJ prof. Barbarą Michalak-Pikulską, odbyło się w murach Collegium Novum. Program obejmował również wizytę w Muzeum UJ oraz gościnny wykład w Collegium Paderevianum.
więcej o Uniwersytet Jagielloński gościł ambasador ZEA

26.11.2021
The Guild of European Research-Intensive Universities postuluje budowanie Europejskiej Przestrzeni Badawczej (ERA) w oparciu o spójną, całościową wizję, by wspomóc kraje osiągające słabsze wyniki w sektorze R&I.
więcej o The Guild apeluje o dążenie do doskonałości naukowej w ramach Europejskiej Przestrzeni Badawczej
Badaczki z UJ nagrodzone w programie L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki
osiągnięcie

Badaczki z UJ nagrodzone w programie L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki

26.11.2021
Wśród 6 stypendystek 21. edycji programu L'Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki są aż 2 badaczki z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ (WBBiB UJ). Nagrodę otrzymała Monika Gońka, która w swoich badaniach poszukuje lepszych strategii leczenia dla dzieci ze zdiagnozowaną ostrą białaczką. W kategorii habilitacyjnej stypendium przyznano dr Agacie Szade. Jej badania dotyczą molekularnych mechanizmów mobilizacji komórek szpiku kostnego.
więcej o Badaczki z UJ nagrodzone w programie L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki