Stefan Batory na Uniwersytecie Krakowskim

29.11.2016
29 listopada 1578 r. król Stefan Batory zawitał na Uniwersytet Krakowski, wysłuchał dysputy teologicznej w Collegium Maius i zwiedził jej bibliotekę. Uczoność mistrzów, wspaniałość księgozbioru i instrumentów matematycznych wzbudziły podziw króla. Zaowocowało to nadaniem uniwersytetowi prepozytury w kolegiacie św. Floriana.
więcej o Stefan Batory na Uniwersytecie Krakowskim
Promocje doktorskie Wydziału Prawa i Administracji
nominacje i promocje

Promocje doktorskie Wydziału Prawa i Administracji

29.11.2016
Prof. Dorota Malec, prorektor UJ ds. rozwoju, przewodniczyła promocjom doktorskim Wydziału Prawa i Administracji. Uroczystość miała miejsce 24 listopada 2016 roku w auli Collegium Novum UJ. 22 promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Prawa i Administracji
Nowoczesne symulacje medyczne w Collegium Medicum UJ
relacja

Nowoczesne symulacje medyczne w Collegium Medicum UJ

28.11.2016
28 listopada w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum odbyły się pokazy symulacji medycznych z wykorzystaniem nowoczesnych fantomów stanowiących wierny model organizmu pacjenta. Prezentacja miała charakter zajęć pokazowych ze studentami UJ CM.
więcej o Nowoczesne symulacje medyczne w Collegium Medicum UJ
Promocje doktorskie Wydziału Historycznego
nominacje i promocje

Promocje doktorskie Wydziału Historycznego

28.11.2016
Prof. Dorota Malec, prorektor UJ ds. rozwoju, przewodniczyła promocjom doktorskim Wydziału Historycznego. Uroczystość miała miejsce 24 listopada 2016 roku w auli Collegium Novum UJ. 6 promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Historycznego
Miasto Kraków nagrodziło czterech profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego
nagrody

Miasto Kraków nagrodziło czterech profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego

25.11.2016
25 listopada w sali im. Stanisława Wyspiańskiego w Pałacu Wielopolskich prezydent miasta prof. Jacek Majchrowski wręczył tegoroczne Nagrody Miasta Krakowa. Wśród sześciu uhonorowanych osób znalazło się aż czterech profesorów z naszej uczelni.
więcej o Miasto Kraków nagrodziło czterech profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego