Prof. Wojciech Nowak nowym przewodniczącym KRUP

10.06.2016
W Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbywa się XII plenarne posiedzenie Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich. Jednym z punktów obrad był wybór nowych władz tego gremium na kadencję 2016-2020.
więcej o Prof. Wojciech Nowak nowym przewodniczącym KRUP
Dotknij kultury 2016: Uniwersytet na rzecz osób niepełnosprawnych
wydarzenie kulturalne

Dotknij kultury 2016: Uniwersytet na rzecz osób niepełnosprawnych

10.06.2016
W piątek w Collegium Maius odbyła się jubileuszowa edycja wydarzenia „Dotknij kultury". Ideą tego niezwykłego spotkania wokół sztuki jest szerokie udostępnianie zabytków, historycznych pomieszczeń, cennych eksponatów wszystkim zainteresowanym, w tym osobom z różnorodnymi niepełnosprawnościami. Od 5 lat skupia ono wokół siebie społeczność akademicką Krakowa, pasjonatów kultury, admiratorów oryginalnych przedmiotów i nastrojowej muzyki.
więcej o Dotknij kultury 2016: Uniwersytet na rzecz osób niepełnosprawnych
WOŚP przekazał nowoczesny sprzęt dla szpitala w Prokocimiu

10.06.2016
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy (USD) w Krakowie otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) nowoczesny sprzęt niezbędny w leczeniu dzieci z wadami serca, chorymi na białaczkę oraz cierpiącymi na schorzenia reumatyczne i pulmonologiczne. Wartość pięciu podarowanych aparatów wynosi około 1,5 mln złotych.
więcej o WOŚP przekazał nowoczesny sprzęt dla szpitala w Prokocimiu
Anamorfoza w Bibliotece Jagiellońskiej
wydarzenie kulturalne

Anamorfoza w Bibliotece Jagiellońskiej

10.06.2016
8 czerwca w Bibliotece Jagiellońskiej otwarto wystawę prezentującą traktaty matematyczne i ryciny poświęcone anamorfozie, która zwana jest także perspektywą dziwaczną. Organizatorem wystawy jest Wydział Matematyki i Informatyki UJ oraz Biblioteka Jagiellońska.
więcej o Anamorfoza w Bibliotece Jagiellońskiej
Intercultural Camp Milan 2016: W obliczu wielokulturowości
relacja

Intercultural Camp Milan 2016: W obliczu wielokulturowości

08.06.2016
Jak najefektywniej rozwijać niezbędne we współczesnym świecie kompetencje międzykulturowe? Poprzez wymianę doświadczeń z ludźmi pochodzącymi z różnych stron świata. W Instytucie Studiów Międzykulturowych UJ zorganizowano wyjazd mający na celu poszerzanie w praktyce wiedzy nabywanej wcześniej jedynie w salach wykładowych. Dzięki zaangażowaniu doktorantki Edyty Łubińskiej 11 studentek relacji międzykulturowych udało się do Włoch.
więcej o Intercultural Camp Milan 2016: W obliczu wielokulturowości