Ranking Wydziałów Prawa: Uniwersytet Jagielloński bezkonkurencyjny
osiągnięcie

Ranking Wydziałów Prawa: Uniwersytet Jagielloński bezkonkurencyjny

13.06.2016
Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ) po raz trzeci z rzędu zwyciężył w rankingu wydziałów prawa przygotowanym przez dziennik "Rzeczpospolita". Oceniane jednostki mogły otrzymać 45 punktów. Lider zdobył 37,2 pkt., czyli 83 proc. z możliwych. Drugie miejsce przypadło Uniwersytetowi w Białymstoku (34,6), a trzecie Uniwersytetowi Warszawskiemu (32,2).
więcej o Ranking Wydziałów Prawa: Uniwersytet Jagielloński bezkonkurencyjny
Prof. Wojciech Nowak nowym przewodniczącym KRUP

10.06.2016
W Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbywa się XII plenarne posiedzenie Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich. Jednym z punktów obrad był wybór nowych władz tego gremium na kadencję 2016-2020.
więcej o Prof. Wojciech Nowak nowym przewodniczącym KRUP
Dotknij kultury 2016: Uniwersytet na rzecz osób niepełnosprawnych
wydarzenie kulturalne

Dotknij kultury 2016: Uniwersytet na rzecz osób niepełnosprawnych

10.06.2016
W piątek w Collegium Maius odbyła się jubileuszowa edycja wydarzenia „Dotknij kultury". Ideą tego niezwykłego spotkania wokół sztuki jest szerokie udostępnianie zabytków, historycznych pomieszczeń, cennych eksponatów wszystkim zainteresowanym, w tym osobom z różnorodnymi niepełnosprawnościami. Od 5 lat skupia ono wokół siebie społeczność akademicką Krakowa, pasjonatów kultury, admiratorów oryginalnych przedmiotów i nastrojowej muzyki.
więcej o Dotknij kultury 2016: Uniwersytet na rzecz osób niepełnosprawnych
WOŚP przekazał nowoczesny sprzęt dla szpitala w Prokocimiu

10.06.2016
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy (USD) w Krakowie otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) nowoczesny sprzęt niezbędny w leczeniu dzieci z wadami serca, chorymi na białaczkę oraz cierpiącymi na schorzenia reumatyczne i pulmonologiczne. Wartość pięciu podarowanych aparatów wynosi około 1,5 mln złotych.
więcej o WOŚP przekazał nowoczesny sprzęt dla szpitala w Prokocimiu
Anamorfoza w Bibliotece Jagiellońskiej
wydarzenie kulturalne

Anamorfoza w Bibliotece Jagiellońskiej

10.06.2016
8 czerwca w Bibliotece Jagiellońskiej otwarto wystawę prezentującą traktaty matematyczne i ryciny poświęcone anamorfozie, która zwana jest także perspektywą dziwaczną. Organizatorem wystawy jest Wydział Matematyki i Informatyki UJ oraz Biblioteka Jagiellońska.
więcej o Anamorfoza w Bibliotece Jagiellońskiej