UJ podpisuje porozumienie z malezyjskim uniwersytetem

26.06.2018
26 czerwca w Collegium Novum UJ odbyło się podpisanie porozumienia o współpracy (Memorandum of Understanding) pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim a Universiti Utara Malaysia. Podpisany dokument nakreśla ramy współpracy między uczelniami.
więcej o UJ podpisuje porozumienie z malezyjskim uniwersytetem
Ponad milion złotych na polsko-litewskie badania ichnologiczne
osiągnięcie

Ponad milion złotych na polsko-litewskie badania ichnologiczne

26.06.2018
Prof. Alfred Uchman z Wydziału Geografii i Geologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (WGiG UJ) zdobył grant w 1. edycji konkursu Daina organizowanego przez Narodowe Centrum Nauki (NCN) i Litewską Radą Naukową (LRN). Wspólnie z badaczami Uniwersytetu Wileńskiego przeprowadzi badania ichnologiczne młodych wydm śródlądowych i nadbrzeżnych na terytoriach obydwu krajów. NCN przeznaczy na realizację projektu ponad 1,05 mln zł.
więcej o Ponad milion złotych na polsko-litewskie badania ichnologiczne
Doktorantka Wydziału Polonistyki nagrodzona za pracę magisterską
nagrody

Doktorantka Wydziału Polonistyki nagrodzona za pracę magisterską

22.06.2018
Karolina Koprowska, studentka I roku studiów doktoranckich na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, została uhonorowana Nagrodą II stopnia im. Joanny Wiszniewicz w Konkursie Prac Magisterskich im. Jana Józefa Lipskiego organizowanym przez Stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita. Nagrodzona praca zatytułowana "Postronni? Zagłada w relacjach chłopskich świadków" została napisana pod kierunkiem prof. Ryszarda Nycza.
więcej o Doktorantka Wydziału Polonistyki nagrodzona za pracę magisterską
Akty nominacyjne dla profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego
nominacje i promocje

Akty nominacyjne dla profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego

22.06.2018
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył 21 czerwca 2018 roku w Pałacu Prezydenckim w Warszawie akty nominacyjne 74 nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Wśród nominowanych jest czworo naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Akty nominacyjne dla profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego
Dotknij kultury 2018. Sztuka bez barier w Collegium Maius UJ

22.06.2018
W ubiegłą środę w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Maius odbyła się 7. edycja wydarzenia "Dotknij kultury" promującego i wcielającego w życie idee łączenia poprzez kulturę ludzi bez względu na wiek, niepełnosprawność, pochodzenie czy poglądy. Jak co roku osoby z niepełnosprawnością miały okazję zapoznać się ze specjalnie adaptowanymi eksponatami.
więcej o Dotknij kultury 2018. Sztuka bez barier w Collegium Maius UJ