Udana operacja w USD. Najmłodsza polska pacjentka z podskórnym kardiowerterem

23.01.2018
W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie (USD) wszczepiono podskórny kardiowerter - defibrylator 13-letniej pacjentce. Dziewczynka jest jak dotąd najmłodszym dzieckiem w Polsce, któremu implantowano w ten sposób urządzenie przywracające prawidłowy rytm serca. Zabieg wykonał prof. Marek Jastrzębski ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie we współpracy z kardiologami dziecięcymi.
więcej o Udana operacja w USD. Najmłodsza polska pacjentka z podskórnym kardiowerterem
Prestiżowy grant TEAM TECH core facility dla naukowca z UJ
osiągnięcie

Prestiżowy grant TEAM TECH core facility dla naukowca z UJ

22.01.2018
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej rozstrzygnęła konkursy w programach TEAM-TECH Core Facility oraz TEAM-TECH Core Facility PLUS. Prawie 3,5 mln zł dofinansowania zdobył projekt dr. Sebastiana Glatta (MCB UJ).
więcej o Prestiżowy grant TEAM TECH core facility dla naukowca z UJ
Nagroda im. Kazimierza Wyki dla wybitnej tłumaczki
nagrody i wyróżnienia

Nagroda im. Kazimierza Wyki dla wybitnej tłumaczki

22.01.2018
Tegoroczną laureatką Nagrody im. Kazimierza Wyki została Małgorzata Łukasiewicz, tłumaczka, krytyk literacki i eseistka, znakomita znawczyni literatury europejskiej, zwłaszcza niemieckojęzycznej, wykładowca na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego
więcej o Nagroda im. Kazimierza Wyki dla wybitnej tłumaczki
Student UJ współodkrywcą nietypowej gwiazdy
osiągnięcie

Student UJ współodkrywcą nietypowej gwiazdy

22.01.2018
Amerykańskie Stowarzyszenie Obserwatorów Gwiazd Zmiennych - AAVSO (ang. American Association of Variable Star Observers) potwierdziło oficjalnie zgłoszenie nietypowej gwiazdy zmiennej typu RS Canum Venaticorum (RS). Odkrycia dokonali Adam Tużnik - student astronomii z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Gabriel Murawski - miłośnik astronomii z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
więcej o Student UJ współodkrywcą nietypowej gwiazdy
Koncert Żeńskiego Chóru Akademickiego UJ w kolegiacie św. Anny
wydarzenie kulturalne

Koncert Żeńskiego Chóru Akademickiego UJ w kolegiacie św. Anny

22.01.2018
W niedzielę 21 stycznia w kolegiacie św. Anny odbył się koncert Żeńskiego Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego pod dyrekcją Janusza Wierzgacza.
więcej o Koncert Żeńskiego Chóru Akademickiego UJ w kolegiacie św. Anny