Uniwersytet Jagielloński podpisał umowę z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych

25.10.2017
25 października rektor UJ prof. Wojciech Nowak i prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska podpisali umowę o współpracy pomiędzy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych a UJ. Jest to umowa partnerska, która przewiduje współdziałanie w zakresie działalności dydaktycznej i rozwojowej. Na jej podstawie rozwijane będą przedsięwzięcia naukowe i badawcze, a także podjęta zostanie realizacja wspólnych projektów z zakresu tematyki ubezpieczeń społecznych.
więcej o Uniwersytet Jagielloński podpisał umowę z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych
Podziękowania dla dr. hab. Macieja Kowalczyka - ustępującego dyrektora USD
uroczystość

Podziękowania dla dr. hab. Macieja Kowalczyka - ustępującego dyrektora USD

25.10.2017
- Zadbał Pan nie tylko o rozwój placówki pod względem wyposażenia i przebudowy, ale także w zakresie organizacji i jakości pracy - powiedział rektor UJ prof. Wojciech Nowak, dziękując za oddaną i rzetelną pracę na rzecz naszej uczelni dr. hab. Maciejowi Kowalczykowi, który przez ostatnie siedemnaście lat kierował Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu.
więcej o Podziękowania dla dr. hab. Macieja Kowalczyka - ustępującego dyrektora USD
Otwarcie wyremontowanej Pracowni Elektrofizjologii w SU

25.10.2017
Mimo niebywałych osiągnieć Kliniki Kardiologii, Pracownia Elektrofizjologii była mało komfortowa i nienadążająca za stałym rozwojem umiejętności pracującego w niej zespołu. Dlatego właśnie dwa lata temu podjęliśmy decyzję o uruchomieniu jej w nowym miejscu –mówiła Barbara Bulanowska dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego 24 października br. podczas otwarcia wyremontowanej Pracowni Elektrofizjologii na I Oddziale Klinicznym Kardiologii i Elektrokardiologii Interwencyjnej oraz Nadciśnienia Tętniczego w SU w Krakowie.
więcej o Otwarcie wyremontowanej Pracowni Elektrofizjologii w SU
Studentka WBBiB UJ wyróżniona przez L’Oréal
osiągnięcie

Studentka WBBiB UJ wyróżniona przez L’Oréal

23.10.2017
Anna Konturek-Cieśla otrzymała stypendium L’Oréal-UNESCO dla kobiet w nauce. Studentkę biotechnologii molekularnej na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ (WBBiB UJ) uhonorowano za badania nad zrozumieniem mechanizmów odpowiedzialnych za utrzymanie stabilności genetycznej zarówno w prawidłowych komórkach hematopoetycznych, jak i w czasie rozwoju ostrych białaczek szpikowych (AML) u dzieci.
więcej o Studentka WBBiB UJ wyróżniona przez L’Oréal
Stanowisko organizatorów dotyczące wykładu prof. Daniela Denneta

23.10.2017
Poniżej publikujemy wspólne stanowisko Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych, Miasta Kraków i Uniwersytetu Jagiellońskiego w sprawie mającego się odbyć 23 października w Auditorium Maximum UJ wykładu profesora Daniela Denneta.
więcej o Stanowisko organizatorów dotyczące wykładu prof. Daniela Denneta