UJ rozwija współpracę z Uniwersytetem w Kobe

19.10.2017
19 października 2017 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyło się Sympozjum Wyszechradzkie z udziałem przedstawicieli Uniwersytetu w Kobe, poprzedzone podpisaniem umowy dotyczącej prowadzonego przez wykładowców z UJ i Kobe „Cyklu wykładów poświęconych studiom japonistycznym i europejskim”.
więcej o UJ rozwija współpracę z Uniwersytetem w Kobe
Prof. Wojciech Ligęza laureatem Krakowskiej Książki Miesiąca

19.10.2017
Profesor Wojciech Ligęza został październikowym laureatem Krakowskiej Książki Miesiąca. Jury uhonorowało historyka literatury i eseistę z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego za wybór, wstęp i opracowanie "Wyboru poezji" Wisławy Szymborskiej. Nagroda, którą w 1995 roku ustanowił Śródmiejski Ośrodek Kultury, jest przyznawana autorom krakowskim lub książkom o Krakowie.
więcej o Prof. Wojciech Ligęza laureatem Krakowskiej Książki Miesiąca
nagrody

19.10.2017
Troje naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego zostało odznaczonych Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W imieniu prezydenta RP odznaczenia wręczał minister Andrzej Dera. Uroczystość odbyła się 13 października br. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.
więcej o Odznaczenia państwowe dla prof. Ireny Borowik, dr. Krzysztofa Ciesielskiego i prof. Grzegorza Lewickiego
relacja

17.10.2017
17 października 2017 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyła się trzecia edycja konferencji "Opieka paliatywna i hospicyjna. medycyna, humanizm, wolontariat." Tematem przewodnim tegorocznego spotkania było "Komunikowanie się u kresu życia".
więcej o Jak rozmawiać z nieuleczalnie chorymi i ich bliskimi? III konferencja o opiece paliatywnej
Wyniki parametryzacji: wszystkie jednostki UJ z kategorią A i A+
osiągnięcie

Wyniki parametryzacji: wszystkie jednostki UJ z kategorią A i A+

17.10.2017
Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych (KEJN) ocenił działalność naukową i badawczo-rozwojową 1000 jednostek naukowych działających w 8 obszarach. 16 wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Jagiellońskie Centrum Rozwoju Leków uzyskało najwyższe kategorie A+ i A. To pierwsza taka kompleksowa ocena od 2013 roku.
więcej o Wyniki parametryzacji: wszystkie jednostki UJ z kategorią A i A+