Certyfikat akredytacyjny dla Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

17.10.2017
W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie (SU) odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatu akredytacyjnego potwierdzającego spełnienie przez placówkę wielu wyznaczanych przez Ministerstwo Zdrowia standardów. To dowód, że placówka medyczna dokłada wszelkich starań, by opieka świadczona pacjentom była najwyższej jakości, bezpieczna i skuteczna.
więcej o Certyfikat akredytacyjny dla Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie
Złota Odznaka dla Uniwersytetu

17.10.2017
Uniwersytet Jagielloński został doceniony przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Zarząd stowarzyszenia uhonorował najstarszą polską uczelnię Złotą Odznaką „za zasługi dla rozwoju Stowarzyszenia Księgowych w Polsce”.
więcej o Złota Odznaka dla Uniwersytetu
Rektorzy uczelni medycznych popierają sugestie lekarzy rezydentów

16.10.2017
Konferencja Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych (KRAUM) popiera postulat Porozumienia Rezydentów OZZL zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia do poziomu europejskiego, a tym samym formalnego zagwarantowania społeczeństwu reformy systemu ochrony zdrowia, która zapewni poprawę warunków kształcenia, pracy i płacy w tym obszarze. Uchwałę w tej sprawie przyjęto na posiedzeniu KRAUM w ubiegłym tygodniu.
więcej o Rektorzy uczelni medycznych popierają sugestie lekarzy rezydentów
Pafos: Archeolodzy UJ promowali swoje osiągnięcia

16.10.2017
Pracownicy Zakładu Archeologii Klasycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego przedstawili wyniki badań wykopaliskowych, które od 6 lat prowadzą w Pafos, dawnej stolicy Cypru, a obecnie Europejskiej Stolicy Kultury. Swój dorobek zaprezentowali na wystawie zdjęć i pokazie multimedialnym. W obu wydarzeniach udział wzięli prof. Armen Edigarian, prorektor UJ ds. dydaktyki oraz władze dziekańskie Wydziału Historycznego UJ - profesorowie Jan Święch i Stanisław Sroka.
więcej o Pafos: Archeolodzy UJ promowali swoje osiągnięcia
Święto Edukacji Narodowej na Uniwersytecie Jagiellońskim
uroczystość

Święto Edukacji Narodowej na Uniwersytecie Jagiellońskim

16.10.2017
W auli Auditorium Maximum UJ odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu naszej uczelni zwołane z okazji obchodzonego 14 października Święta Edukacji Narodowej, które upamiętnia rocznicę powstania pierwszego ministerstwa oświaty w Polsce i w Europie - Komisji Edukacji Narodowej.
więcej o Święto Edukacji Narodowej na Uniwersytecie Jagiellońskim