Ponad 2,5 mln zł na stypendia dla przyszłych doktorów
osiągnięcie

Ponad 2,5 mln zł na stypendia dla przyszłych doktorów

26.07.2017
Narodowe Centrum Nauki (NCN) rozstrzygnęło kolejną edycję konkursu Etiuda na stypendia doktorskie, skierowanego do osób przygotowujących rozprawę doktorską. 26 laureatów z Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzyma stypendia w wysokości 4,5 tys. zł miesięcznie, a także odbędzie staż w wybranym przez siebie zagranicznym ośrodku naukowym. Najwyższe finansowanie uzyskali Magdalena Widziołek i Mateusz Tomczyk z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii.
więcej o Ponad 2,5 mln zł na stypendia dla przyszłych doktorów
Premier nagrodziła badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego
nagrody

Premier nagrodziła badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego

25.07.2017
Profesorowie z Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum (UJ CM), którzy są współtwórcami systemu wczesnej detekcji, koordynacji działań i leczenia pozaustrojowego ofiar głębokiej hipotermii, dr hab. Maciej Rak z Wydziału Polonistyki i dr Łukasz Pijanowski z Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi zostali laureatami Nagród Prezesa Rady Ministrów. Wyróżnienia przyznawane są osiągnięcia naukowe lub artystyczne, w tym wybitny dorobek naukowy lub artystyczny.
więcej o Premier nagrodziła badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego

21.07.2017
"Środowisko akademickie z przerażeniem obserwuje narastający konflikt i podziały, nie tylko w elitach politycznych, ale i w całym polskim społeczeństwie, grożący nieprzewidywalnymi dla nas wszystkich konsekwencjami tak w kraju jak i zagranicą" - napisali w apelu do prezydenta RP Andrzeja Dudy członkowie Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP).
więcej o Prezydium KRASP apeluje do prezydenta RP w związku z aktualną sytuacją polityczną w kraju

20.07.2017
Studia nad Indiami i Azją Południową prowadzone są w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ w ramach nowoczesnego, interdyscyplinarnego kierunku „studia azjatyckie”. Są to studia pod wieloma względami wyjątkowe.
więcej o Poznawanie Indii, Pakistanu, Bangladeszu, Sri Lanki i innych krajów Azji Południowej w IBiDW UJ
Uniwersytet Jagielloński rozwija programy studiów doktoranckich
osiągnięcie

Uniwersytet Jagielloński rozwija programy studiów doktoranckich

19.07.2017
Pięć uniwersyteckich projektów obejmujących kształcenie na studiach III stopnia otrzyma ponad 24,2 mln złotych dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Dwa będą realizowane samodzielne, trzy w partnerstwie z Akademią Górniczo-Hutniczą, Uniwersytetem Warszawskim oraz Instytutem Katalizy i Fizykochemii Powierzchni PAN.
więcej o Uniwersytet Jagielloński rozwija programy studiów doktoranckich