Ministerialny grant na rozbudowę "Bibliografii Polskiej" Estreichera
osiągnięcie

Ministerialny grant na rozbudowę "Bibliografii Polskiej" Estreichera

01.08.2017
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) przeznaczy 2,18 mln złotych na drugi etap prac nad drukowaną edycją "Bibliografii Polskiej" Estreichera oraz nad rozbudową jej elektronicznej wersji. Projekt prof. Wacława Waleckiego z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego uzyskał finansowanie w rozstrzygniętym właśnie konkursie w ramach modułu Dziedzictwo narodowe Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki (NPRH).
więcej o Ministerialny grant na rozbudowę "Bibliografii Polskiej" Estreichera
Ogłoszono laureatów medalu "Kalos Kagathos"

31.07.2017
Przyznawanym pod patronatem rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego i redakcji „Tempa” medalem honorowani są polscy sportowcy, którzy w uprawianych dyscyplinach osiągnęli co najmniej poziom mistrzostwa na skalę krajową, a później zdobyli wybitną pozycję i uznanie w działalności pozasportowej.
więcej o Ogłoszono laureatów medalu "Kalos Kagathos"
Naukowcy z zagranicy zrealizują innowacyjne projekty w MCB UJ
osiągnięcie

Naukowcy z zagranicy zrealizują innowacyjne projekty w MCB UJ

28.07.2017
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) rozstrzygnęła 3. konkurs w programie Homing skierowanym do osób z zagranicy, które chcą kontynuować karierę naukową w Polsce. Dwoje laureatów będzie prowadzić badania na naszej uczelni. Młodzi doktorzy Monika Jakubowska i Soumyananda Chakraborti zrealizują innowacyjne projekty B+R w Małopolskim Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (MCB UJ).
więcej o Naukowcy z zagranicy zrealizują innowacyjne projekty w MCB UJ
Szpital Uniwersytecki powstaje zgodnie z harmonogramem [ZDJĘCIA]

27.07.2017
Trwają zaawansowane prace nad budową nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego. Obiekty powstają na 15-hektarowej działce w Krakowie-Prokocimiu. Jak informuje Warbud SA, generalny wykonawca, termin zakończenia robót, wyznaczony na wiosnę 2019 roku, nie jest zagrożony.
więcej o Szpital Uniwersytecki powstaje zgodnie z harmonogramem [ZDJĘCIA]
uroczystość

26.07.2017
26 lipca 2017 r., w rocznicę odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego przez Władysława Jagiełłę, w Collegium Maius odbyło się Śniadanie Profesorskie. Tradycja ta zapoczątkowana została w 2000 r. przez ówczesnego rektora UJ prof. Franciszka Ziejkę dla uczczenia jubileuszu tego istotnego dla uniwersytetu wydarzenia.
więcej o Komu potrzebne są kwiaty? 17. Śniadanie Profesorskie na Uniwersytecie Jagiellońskim