Spotkanie z przedstawicielami Moscow Agency of Innovations

23.05.2017
We wtorek 23 maja 2017 na Uniwersytet Jagielloński odwiedziła delegacja przedstawicieli Moscow Agency of Innovations, moskiewskiej instytucji zajmującej się wspieraniem badań naukowych oraz transferem technologii.
więcej o Spotkanie z przedstawicielami Moscow Agency of Innovations
Promocje doktorskie Wydziału Prawa i Administracji
nominacje i promocje

Promocje doktorskie Wydziału Prawa i Administracji

23.05.2017
Prof. Dorota Malec, prorektor ds. rozwoju, przewodniczyła promocjom doktorskim Wydziału Prawa i Administracji. Uroczystość miała miejsce 19 maja 2017 roku w auli Collegium Novum UJ. Czternaścioro promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Prawa i Administracji
Startuje Copernicus Festival 2017

23.05.2017
Od 23 do 28 maja w Krakowie odbywać będzie się 4. edycja Copernicus Festiwal. Tematem przewodnim blisko 50 wydarzeń - wykładów, dyskusji, spotkań, pokazów filmowych i koncertów - będą emocje. Organizatorami imprezy są Copernicus Center, Fundacja Tygodnika Powszechnego i Uniwersytet Jagielloński.
więcej o Startuje Copernicus Festival 2017
Nowe kierunki w polityce amerykańskiej. Wykład prof. Petera J. Katzensteina
wykład

Nowe kierunki w polityce amerykańskiej. Wykład prof. Petera J. Katzensteina

23.05.2017
23 maja 2017 w Auli Collegium Novum UJ odbył się wyjątkowy autorski wykład cenionego politologa prof. Petera J. Katzensteina z Cornell University, zatytułowany „New Directions in American Foreign Policy after the 2016 Presidential Election”.
więcej o Nowe kierunki w polityce amerykańskiej. Wykład prof. Petera J. Katzensteina
O związkach Słowiańszczyzny ze światem arabskim
relacja

O związkach Słowiańszczyzny ze światem arabskim

23.05.2017
23 maja w Auditorium Maximum UJ rozpoczęła się zorganizowana przez Katedrę Arabistyki UJ dwudniowa konferencja "Słowiańszczyzna a świat arabski. Wzajemne relacje: literatura - język - historia".
więcej o O związkach Słowiańszczyzny ze światem arabskim