W Krakowie odsłonięto tablicę pamięci Zuzanny Ginczanki

10.03.2017
Tablicę poświęconą pamięci tej wybitnej polskiej poetki żydowskiego pochodzenia, której tragiczne losy nierozerwalnie związały się z Krakowem, odsłonięto w czwartek przy ul. Mikołajskiej 26. Wmurowano ją w ścianę kamienicy, w której Zuzanna Ginczanka ukrywała się w czasie wojny i skąd została wyprowadzona przez gestapo. W uroczystości uczestniczyli m.in. prorektor ds. polityki kadrowej i finansowej prof. Jacek Popiel i dziekan Wydziału Polonistyki prof. Renata Przybylska.
więcej o W Krakowie odsłonięto tablicę pamięci Zuzanny Ginczanki
Dwie nagrody dla UJ w konkursie Genius Universitatis 2017
nagrody i wyróżnienia

Dwie nagrody dla UJ w konkursie Genius Universitatis 2017

10.03.2017
Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się w piątek 10 marca podczas XXVII Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Uniwersytetowi Jagiellońskiemu przyznano 2. miejsce w kategorii „Serwis rekrutacyjny” oraz 3. miejsce w kategorii „Video online”. Do konkursu zgłosiło się 37 uczelni (w tym sześć wydziałów i jeden instytut), a zakwalifikowało się 108 prac.
więcej o Dwie nagrody dla UJ w konkursie Genius Universitatis 2017
Nowi profesorowie odebrali akty nominacyjne w Pałacu Prezydenckim
nominacje i promocje

Nowi profesorowie odebrali akty nominacyjne w Pałacu Prezydenckim

09.03.2017
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył 8 marca 2017 roku w Pałacu Prezydenckim w Warszawie akty nominacyjne 64 nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Wśród nominowanych znalazło się pięciu naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Nowi profesorowie odebrali akty nominacyjne w Pałacu Prezydenckim
Łagodna zima sprzyja budowie Szpitala Uniwersyteckiego

07.03.2017
Dobra informacja dla mieszkańców Małopolski. Budowa nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego, której inwestorem jest Uniwersytet Jagielloński - Collegium Medicum, przebiega według założonego planu. Dzięki łagodnej zimie kolejne budynki pną się w górę. Generalnym wykonawcą robót jest konsorcjum firm Warbud SA (lider), VAMED Standortentwicklung und Engineering GmbH&CO KG i Porr Polska SA. Planowana wartość inwestycji to ponad 1,2 mld zł.
więcej o Łagodna zima sprzyja budowie Szpitala Uniwersyteckiego
osiągnięcie

07.03.2017
Z danych udostępnionych 7 marca przez Europejski Urząd Patentowy wynika, że Uniwersytet Jagielloński znajduje się na czele listy polskich podmiotów składających najwięcej wniosków patentowych w EPO.
więcej o Uniwersytet Jagielloński najaktywniejszym polskim wnioskodawcą w Europejskim Urzędzie Patentowym