Dr Weronika Świerczyńska-Głownia laureatką nagrody im. dr. Pawła Stępki

11.06.2015
Laureatką czwartej edycji konkursu im. dr Pawła Stępki za najlepsze wydawnictwo naukowe i popularnonaukowe z dziedziny mediów elektronicznych została dr Weronika Świerczyńska-Głownia za książkę pt. "Ewolucja rynku telewizyjnego w Polsce. Analiza przypadku TVP i TVN" wydaną przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Dr Weronika Świerczyńska-Głownia laureatką nagrody im. dr. Pawła Stępki
Dotknij kultury 2015

10.06.2015
10 czerwca 2015 o godzinie 12.00 w sali Libraria Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyło się kolejne, czwarte już spotkanie z cyklu „Dotknij kultury", organizowane przez Dział ds. Osób Niepełnosprawnych UJ, Dział Promocji i Informacji UJ, Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius.
więcej o Dotknij kultury 2015
Nagroda "Przyjaciel Nauki" dla Magdaleny Drohomireckiej z TVP Kraków

10.06.2015
Nagroda przyznawana jest dziennikarzom i publicystom za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz szkolnictwa wyższego, nauki oraz kultury i sztuki.
więcej o Nagroda "Przyjaciel Nauki" dla Magdaleny Drohomireckiej z TVP Kraków
Delegacja Uniwersytetu Jagiellońskiego z wizytą na Uniwersytecie Ruhry w Bochum

10.06.2015
Głównym celem wizyty były uroczystości związane z obchodzonym jubileuszem 50-lecia Uniwersytetu Ruhry.
więcej o Delegacja Uniwersytetu Jagiellońskiego z wizytą na Uniwersytecie Ruhry w Bochum
Prof. Józef Dulak ponownie wybrany na prezydenta EVBO

10.06.2015
W dniach 3-6 czerwca w Pizie odbył się wspólny zjazd European Society for Microcirculation (ESM) oraz European Vascular Biology Organisation (EVBO), podczas którego prof. Józef Dulak, kierownik Zakładu Biotechnologii Medycznej Wydziału Biochemii, Biofizyki, i Biotechnologii UJ, ponownie został wybrany na prezydenta tej organizacji na 2-letnią kadencję. Profesor pełni tę funkcję od roku 2013.
więcej o Prof. Józef Dulak ponownie wybrany na prezydenta EVBO