Konferencja "Binational Conference - Update in Neurology"

25.05.2015
Uznani eksperci z Uniwersytetu w Rochester (NY, USA): prof. Robert Gross, prof. Andrew Goodman, prof. Robert Holloway oraz prof. Ralph Jozefowicz. wzięli udział w międzynarodowej konferencji neurologicznej, która odbyła się 23 maja w Auditorium Maximum.
więcej o Konferencja "Binational Conference - Update in Neurology"
Stypendia START dla młodych naukowców z UJ

25.05.2015
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej już po raz 23. nagrodziła stypendiami START najzdolniejszych młodych polskich naukowców. 23 maja na Zamku Królewskim w Warszawie 130 laureatów odebrało dyplomy z rąk przewodniczącego Rady Fundacji prof. Andrzeja Jerzmanowskiego oraz prof. Macieja Żylicza, prezesa FNP.
więcej o Stypendia START dla młodych naukowców z UJ
„Po drugiej stronie światła" - widowisko multimedialne

25.05.2015
Wieczorem 22 maja w ramach Festiwalu Nauki w Krakowie 2015 zebrani na Rynku Głównym widzowie podziwiać mogli koncert i widowisko multimedialne zatytułowane
„Po drugiej stronie światła".
więcej o „Po drugiej stronie światła" - widowisko multimedialne

25.05.2015
Na co dzień stoją z boku, za plecami zawodników pracują na ich sukcesy, doradzają, pomagają, zarządzają, kreują wizerunek, prowadzą negocjacje, rozmawiają ze sponsorami. Robią wszystko, aby profesjonalny sportowiec mógł w pełni skupić się na swojej karierze i rozwoju. To właśnie oni - bohaterowie drugiego planu - byli gośćmi tegorocznej konferencji naukowej Koła Naukowego Managerów Sportu UJ - Młodzi o Sporcie.
więcej o Młodzi o Sporcie 2015 - "Bohaterowie drugiego planu: czyli kto pracuje na sukces sportowca?"
"Oświeć się!", czyli XV Festiwal Nauki w Krakowie

21.05.2015
W czwartek w południe oficjalnie rozpoczął się XV Festiwal Nauki. W kilkudziesięciu namiotach, które stanęły na Rynku Głównym, odbywają się doświadczenia i pokazy naukowe. Impreza potrwa do 23 maja.
więcej o "Oświeć się!", czyli XV Festiwal Nauki w Krakowie