Wyniki sortowane według etykiety: nagrody

Dr hab. Artur Jurczyszyn laureatem Nagrody im. Tadeusza Browicza

Dr hab. Artur Jurczyszyn laureatem Nagrody im. Tadeusza Browicza

18.06.2018
W siedzibie Polskiej Akademii Umiejętności odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody im. Tadeusza Browicza PAU dla młodych badaczy. W tym roku jej laureatem został dr hab. Artur Jurczyszyn z Katedry Hematologii UJ CM. Wyróżnienie zostało przyznane za opracowanie oryginalnego indeksu prognostycznego w pierwotnej białaczce plazmatycznej.
więcej o Dr hab. Artur Jurczyszyn laureatem Nagrody im. Tadeusza Browicza
Nagroda im. dr. Pawła Stępki dla Weroniki Świerczyńskiej-Głowni

Nagroda im. dr. Pawła Stępki dla Weroniki Świerczyńskiej-Głowni

08.06.2018
Laureatką Nagrody im. dr. Pawła Stępki została dr hab. Weronika Świerczyńska-Głownia z Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ za książkę "Działalność programowa telewizji publicznej". Wyróżnienie przyznaje co roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji oraz Uniwersytet Warszawski. Nagrodzony tytuł ukazał się nakładem Wydawnictwa UJ.
więcej o Nagroda im. dr. Pawła Stępki dla Weroniki Świerczyńskiej-Głowni
Studenci UJ wyróżnili pracowników uczelni

Studenci UJ wyróżnili pracowników uczelni

24.05.2018
Szósta gala wręczenia nagród środowiska studenckiego Uniwersytetu Jagiellońskiego już za nami. W tym roku „Laudacje studenckie” otrzymali: dr hab. Piotr Szwedo, Danuta Kowalczyk, Katarzyna Nowakowska, Dorota Kwapisz, prof. Tadeusz Włudyka oraz Maria Stós.
więcej o Studenci UJ wyróżnili pracowników uczelni
Przyznano tytuły Małopolanina Roku i Człowieka Roku 2017

Przyznano tytuły Małopolanina Roku i Człowieka Roku 2017

14.05.2018
14 maja 2018 r. w auli Collegium Novum tytułem Małopolanina Roku 2017 uhonorowano dwie osoby szczególnie zasłużone dla regionu: arcybiskupa prof. Marka Jędraszewskiego, oraz arcybiskupa prof. Grzegorza Rysia. Tytuł Człowieka Roku 2017 otrzymali Zofia Romaszewska i Andrzej Wielowieyski.
więcej o Przyznano tytuły Małopolanina Roku i Człowieka Roku 2017
Wyróżnienie dla wybitnego historyka z UJ

Wyróżnienie dla wybitnego historyka z UJ

11.04.2018
Profesor Andrzej Chwalba z Wydziału Historycznego UJ otrzymał 10 kwietnia br. od Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa Nagrodę im. Klemensa Bąkowskiego. Uroczystość odbyła się w sali Miedzianej Pałacu Krzysztofory, siedzibie Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.
więcej o Wyróżnienie dla wybitnego historyka z UJ