Wyniki sortowane według etykiety: nagrody

Litewska instytucja naukowa nagrodziła dr Beatę Kalębę

Litewska instytucja naukowa nagrodziła dr Beatę Kalębę

14.12.2017
Dr Beata Kalęba z Wydziału Polonistyki UJ została laureatką Nagrody im. Algisa Kalėdy ustanowionej przez Instytut Literatury Litewskiej i Folkloru w Wilnie. Wyróżnienie to jest przyznawane dorocznie za znaczące prace naukowe lituanistyczne oraz komparatystyczne dotyczące literatury litewskiej i polskiej, prace edytorskie i przekłady oraz za popularyzację tamtejszej literatury w naszym kraju.
więcej o Litewska instytucja naukowa nagrodziła dr Beatę Kalębę
Laury za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne dla sześciu uczonych UJ

Laury za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne dla sześciu uczonych UJ

11.12.2017
- Patrząc na nagrodzonych, wiem, że Polska nauka ma się coraz lepiej, że polscy akademicy osiągnęli poziom światowy, a w niektórych dziedzinach to oni wyznaczają nowe kierunki - powiedział wicepremier Jarosław Gowin podczas gali rozdania nagród ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Wśród uhonorowanych znaleźli się naukowcy z Wydziału Lekarskiego UJ CM oraz Wydziału Chemii UJ. Uroczystość odbyła się 11 grudnia w Łazienkach Królewskich.
więcej o Laury za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne dla sześciu uczonych UJ
Dwoje profesorów z UJ laureatami nagród prezesa PAN

Dwoje profesorów z UJ laureatami nagród prezesa PAN

11.12.2017
Profesorowie Anetta Undas i Tomasz Placek otrzymali nagrody naukowe prezesa Polskiej Akademii Nauk za rok 2017. Prof. Jerzy Duszyński wręczył je 7 grudnia podczas Zgromadzenia Ogólnego PAN. Pozostali trzej laureaci to uczeni z Uniwersytetu Warszawskiego, Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN oraz Wojskowej Akademii Technicznej.
więcej o Dwoje profesorów z UJ laureatami nagród prezesa PAN
Nagrody Urzędu Patentowego RP za najlepsze prace naukowe

Nagrody Urzędu Patentowego RP za najlepsze prace naukowe

11.12.2017
Czworo autorów prac licencjackich, magisterskich i doktorskich z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego zostało laureatami 15. edycji konkursu Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej (UP RP) na pracę naukową, informację medialną, plakat i krótki film z zakresu własności intelektualnej. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się w ubiegły piątek w warszawskim kinie Iluzjon.
więcej o Nagrody Urzędu Patentowego RP za najlepsze prace naukowe
Profesor Jacek Purchla doktorem honoris causa Politechniki Lwowskiej

Profesor Jacek Purchla doktorem honoris causa Politechniki Lwowskiej

06.12.2017
Politechnika Lwowska doceniała profesora Jacka Purchlę z Instytutu Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, dyrektora Międzynarodowego Centrum Kultury, przyznając mu 4 grudnia br. doktorat honoris causa.
więcej o Profesor Jacek Purchla doktorem honoris causa Politechniki Lwowskiej