Wyniki sortowane według etykiety: rada uczelni

Stanowisko Rektora UJ w sprawie przywrócenia wykładu dr Magdaleny Grzyb
rada uczelni

Stanowisko Rektora UJ w sprawie przywrócenia wykładu dr Magdaleny Grzyb

07.12.2021
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel upublicznił swoje stanowisko w sprawie przywrócenia wykładu dr Magdaleny Grzyb, który odbędzie się w ramach akcji "16 Dni Przeciw Przemocy ze względu na Płeć" zorganizowanej przez Dział ds. Bezpieczeństwa i Równego Traktowania – Bezpieczni UJ.
więcej o Stanowisko Rektora UJ w sprawie przywrócenia wykładu dr Magdaleny Grzyb
Naukowcy z UJ w radzie odpowiedzialnej za wdrażanie Strategii Rozwoju Krakowa
rada uczelni

Naukowcy z UJ w radzie odpowiedzialnej za wdrażanie Strategii Rozwoju Krakowa

18.10.2021
15 października zainaugurowano działalność Rady Strategii. Rada to zespół ekspertów reprezentujący środowiska naukowo-badawcze, biznesowe, organizacje pozarządowe i instytucje związane z rozwojem miasta. Celem jej działalności jest wsparcie wiedzą oraz doświadczeniem procesów planistycznych i realizacyjnych "Strategii Rozwoju Krakowa. Tu chcę żyć. Kraków 2030".
więcej o Naukowcy z UJ w radzie odpowiedzialnej za wdrażanie Strategii Rozwoju Krakowa
Uniwersytet Jagielloński rozpoczyna 658. rok akademicki
uroczystość rada uczelni senat

Uniwersytet Jagielloński rozpoczyna 658. rok akademicki

01.10.2021
W najstarszej polskiej uczelni rozpoczyna się kolejny rok akademicki. Zgodnie z założeniem większość zajęć ma się odbywać stacjonarnie, a zdalnie prowadzone będą przede wszystkim bardzo oblegane wykłady. Zatem już za kilka dni tysiące studentów i studentek rozpocznie naukę na 16 wydziałach uniwersytetu. Wielu z nich przekroczy progi szkoły wyższej po raz pierwszy w życiu. To właśnie ich reprezentacja złożyła ślubowanie 1 października podczas uroczystej inauguracji 658. roku akademickiego, która odbyła się w auli Collegium Novum UJ.
więcej o Uniwersytet Jagielloński rozpoczyna 658. rok akademicki
Stowarzyszenie Absolwentów UJ ma nową siedzibę
uroczystość rada uczelni

Stowarzyszenie Absolwentów UJ ma nową siedzibę

29.09.2021
29 września miało miejsce uroczyste otwarcie nowej siedziby Stowarzyszenia Absolwentów UJ w Collegium Novum, połączone z podpisaniem porozumienia pomiędzy Stowarzyszeniem a Uniwersytetem Jagiellońskim o współpracy mającej na celu prowadzenie wspólnych działań w ramach projektu „Alumni UJ”.
więcej o Stowarzyszenie Absolwentów UJ ma nową siedzibę
Profesor Jacek Purchla laureatem Nagrody im. Józefa Dietla
nagrody rada uczelni

Profesor Jacek Purchla laureatem Nagrody im. Józefa Dietla

28.05.2021
Przewodniczący Rady Uczelni Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Purchla odebrał w czwartek Nagrodę im. Józefa Dietla. Decyzja kapituły zapadła jeszcze w lutym br., ale ze względu na pandemiczne ograniczenia zdecydowano o zmianie terminu gali, która do tej pory odbywała się 19 marca w dzień patrona miasta - św. Józefa. W uroczystości w sali Fontany Pałacu Krzysztofory uczestniczył rektor UJ prof. Jacek Popiel.
więcej o Profesor Jacek Purchla laureatem Nagrody im. Józefa Dietla