Wyniki sortowane według etykiety: osiągnięcie

Najnowsze wyniki eksperymentu GERDA opublikowano w "Science"
osiągnięcie

Najnowsze wyniki eksperymentu GERDA opublikowano w "Science"

06.09.2019
Celem eksperymentu GERDA jest badanie natury neutrina i próba wyznaczenia jego masy efektywnej. Wykorzystywana do tego jest jedna z najbardziej czułych metod, jaką jest obserwacja podwójnego bezneutrinowego rozpadu beta (0νββ). GERDA jest projektem europejskim, zrzeszającym naukowców z 16 instytutów badawczych i uniwersytetów z Niemiec, Włoch, Rosji, Polski, Szwajcarii i Belgii.
więcej o Najnowsze wyniki eksperymentu GERDA opublikowano w "Science"
Dr Rafał Banka zdobywcą najważniejszego europejskiego grantu

Dr Rafał Banka zdobywcą najważniejszego europejskiego grantu

03.09.2019
Mereologiczną rekonstrukcją systemu metafizycznego w chińskim tekście "Daodejing" zajmie się dr Rafał Banka z Wydziału Filozoficznego UJ, któremu przyznano grant Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (European Research Council - ERC). Na trzyletnie badania prowadzone w ramach programu Horyzont 2020 naukowiec dostanie prawie 230 tys. euro.
więcej o Dr Rafał Banka zdobywcą najważniejszego europejskiego grantu
NCBR dofinansuje badania profesor Alicji Hubalewskiej-Dydejczyk

NCBR dofinansuje badania profesor Alicji Hubalewskiej-Dydejczyk

28.08.2019
Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum został laureatem 1. konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) w programie ERA PerMed (Personalised Medicine: Multidisciplinary Research Towards Implementation), który skupia się na wsparciu badań związanych z nowoczesnymi metodami opieki nad pacjentem w Europie i na świecie. Program jednoczy wysiłki ponad 30 partnerów z całego świata we współpracy z Komisją Europejską.
więcej o NCBR dofinansuje badania profesor Alicji Hubalewskiej-Dydejczyk
Znamy wyniki 10. programu Lider. Dwa granty dla badaczy z UJ CM

Znamy wyniki 10. programu Lider. Dwa granty dla badaczy z UJ CM

23.08.2019
Anna Dobrut i dr Mateusz Hołda z Wydziału Lekarskiego UJ CM zostali laureatami 10. edycji programu Lider Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Zwycięskie projekty zakładają opracowanie innowacyjnego testu diagnostycznego do wykrywania antygenów wybranych gatunków bakterii wywołujących zapalenie wymion u bydła oraz trójwymiarowej wizualizacji poszczególnych sub-komponentów ludzkiego serca.
więcej o Znamy wyniki 10. programu Lider. Dwa granty dla badaczy z UJ CM
Naukowiec z UJ zrealizuje projekt nagrodzony w konkursie CHIST-ERA

Naukowiec z UJ zrealizuje projekt nagrodzony w konkursie CHIST-ERA

22.08.2019
W międzynarodowym konkursie CHIST-ERA Call 2018, który skupia się na technologiach informacyjnych oraz komunikacyjnych, wyłoniono 10 przedsięwzięć badawczych o łącznym budżecie prawie 9 milionów euro.
więcej o Naukowiec z UJ zrealizuje projekt nagrodzony w konkursie CHIST-ERA