Wyniki sortowane według etykiety: osiągnięcie

Doktorant Wydziału Polonistyki nagrodzony za pracę magisterską

Doktorant Wydziału Polonistyki nagrodzony za pracę magisterską

19.06.2019
Sebastian Brejnak, student I roku studiów doktoranckich na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, otrzymał wyróżnienie specjalne - ufundowane przez Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza - w Konkursie Prac Magisterskich im. Jana Józefa. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Pałacu Staszica w Warszawie.
więcej o Doktorant Wydziału Polonistyki nagrodzony za pracę magisterską
Studencki Nobel dla studenta UJ

Studencki Nobel dla studenta UJ

03.06.2019
31 maja w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Studenckiego Nobla - nagrody w konkursie organizowanym przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Laureatami nagrody zostało ośmioro wybitnych studentów reprezentujących różne obszary nauki oraz sztuki. W kategorii medycyna i farmacja zwycięzcą został Dominik Tattera z UJ Collegium Medicum.
więcej o Studencki Nobel dla studenta UJ
Pionierska operacja wykonana przez specjalistów z UJ CM

Pionierska operacja wykonana przez specjalistów z UJ CM

23.05.2019
21 maja w Klinice Chirurgii Endokrynologicznej III Katedry Chirurgii Ogólnej UJ CM przeprowadzono pierwszą w Polsce operację endoskopowego wycięcia tarczycy przez przedsionek jamy ustnej z wykorzystaniem metody śródoperacyjnego neuromonitoringu nerwów krtaniowych. Zastosowana technika minimalizuje ryzyko wystąpienia dysfonii pooperacyjnej, pozwala na zachowanie niezmienionego głosu i nie pozostawia blizny na szyi.
więcej o Pionierska operacja wykonana przez specjalistów z UJ CM
Paweł Jedynak na podium konkursu popularyzatorskiego FameLab

Paweł Jedynak na podium konkursu popularyzatorskiego FameLab

21.05.2019
Dr Paweł Jedynak z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (WBBiB UJ) zajął 3. miejsce w tegorocznej, polskiej edycji konkursu FameLab dla badaczy, którzy w fascynujący sposób opowiadają o swoich naukowych pasjach. Finał konkursu odbył się w ubiegłą sobotę w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie (CNK).
więcej o Paweł Jedynak na podium konkursu popularyzatorskiego FameLab
Naukowiec z UJ CM z tytułem Lidera Nauk Farmaceutycznych

Naukowiec z UJ CM z tytułem Lidera Nauk Farmaceutycznych

21.05.2019
Dr Witold Brniak z Katedry Technologii Postaci Leku i Biofarmacji Wydziału Farmaceutycznego UJ CM został laureatem nagrody głównej w konkursie na najlepszą pracę doktorską obronioną na wydziale farmaceutycznym jednego z dziesięciu polskich uniwersytetów medycznych i otrzymał tytuł Lidera Nauk Farmaceutycznych 2019. Wręczenie nagród odbyło się podczas XVIII Dnia Polskiej Farmacji.
więcej o Naukowiec z UJ CM z tytułem Lidera Nauk Farmaceutycznych