Wyniki sortowane według etykiety: osiągnięcie

Projekt prof. Wojciecha Bałusa uzyskał finansowanie w ramach konkursu NPRH

Projekt prof. Wojciecha Bałusa uzyskał finansowanie w ramach konkursu NPRH

31.10.2018
Projekt "Korpus witraży z lat 1800-1945 w kościołach rzymskokatolickich archidiecezji katowickiej i diecezji gliwickiej", którego autorem jest prof. Wojciech Bałus z Wydziału Historycznego UJ zostanie sfinansowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki - Dziedzictwo narodowe.
więcej o Projekt prof. Wojciecha Bałusa uzyskał finansowanie w ramach konkursu NPRH
Dr Szymon Drobniak laureatem Nagrody Naukowej "Polityki"
osiągnięcie

Dr Szymon Drobniak laureatem Nagrody Naukowej "Polityki"

29.10.2018
28 października ogłoszono nazwiska laureatów 18. edycji Nagrody Naukowej "Polityki". Wśród pięciorga młodych, wybitnych i ambitnych naukowców, którzy otrzymali stypendia w wysokości 15 tys. zł. znalazł się dr Szymon Drobniak, adiunkt w Instytucie Nauk o Środowisku na Wydziale Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Dr Szymon Drobniak laureatem Nagrody Naukowej "Polityki"
Grant na przetłumaczenie i wydanie krytyczne dzieła Boromeusza

Grant na przetłumaczenie i wydanie krytyczne dzieła Boromeusza

24.10.2018
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało listę laureatów programu Uniwersalia 2.2 w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki (NPRH). W gronie 5 laureatów znalazł się prof. Piotr Krasny z Instytutu Historii Sztuki UJ, który w ramach zwycięskiego grantu zajmie się przetłumaczeniem, opracowaniem naukowym i wydaniem krytycznym XVI-wiecznej "Instrukcji budowania i wyposażania kościołów" autorstwa Karola Boromeusza.
więcej o Grant na przetłumaczenie i wydanie krytyczne dzieła Boromeusza
Konkurs Miniatura: 9 naukowców z UJ nagrodzonych przez NCN

Konkurs Miniatura: 9 naukowców z UJ nagrodzonych przez NCN

19.10.2018
Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało następne listy rankingowe konkursu Miniatura 2. Program ma wesprzeć naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami systemu grantowego NCN. Do grona 14 pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy już otrzymali dofinansowanie na pojedyncze działania naukowe służące realizacji badań podstawowych, czyli tzw. małe granty, dołączyło 9 kolejnych.
więcej o Konkurs Miniatura: 9 naukowców z UJ nagrodzonych przez NCN
Prof. Marcin Barczyński w gronie laureatów konkursu Złoty Skalpel

Prof. Marcin Barczyński w gronie laureatów konkursu Złoty Skalpel

12.10.2018
Ogólnopolski projekt "Neuromonitoring nerwów krtaniowych w chirurgii tarczycy" kierowany przez prof. Marcina Barczyńskiego - związanego z Kliniką Chirurgii Endokrynologicznej UJ CM i III Katedry Chirurgii Ogólnej UJ CM w Krakowie i prezesa Polskiego Klubu Chirurgii Endokrynologicznej - znalazł się w gronie laureatów konkursu Złoty Skalpel 2018.
więcej o Prof. Marcin Barczyński w gronie laureatów konkursu Złoty Skalpel