Wyniki sortowane według etykiety: nagrody i wyróżnienia

Doktorant z UJ z nagrodą w konkursie "Mój doktorat w 180 sekund"
nagrody i wyróżnienia

Doktorant z UJ z nagrodą w konkursie "Mój doktorat w 180 sekund"

24.03.2021
Maciej Bukowski z Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego został laureatem nagrody publiczności w krajowym etapie polskiej edycji konkursu "Ma Thèse en 180 Secondes" (Mój doktorat w 180 sekund), w którym 13 doktorantek i doktorantów z 11 uczelni i ośrodków badawczych z całej Polski miało możliwość przedstawić swoją pracę naukową w formie filmu wideo, po francusku i w nie więcej niż trzy minuty.
więcej o Doktorant z UJ z nagrodą w konkursie "Mój doktorat w 180 sekund"
Marian Turski i Anna Brzyska nagrodzeni za zasługi dla dialogu

Marian Turski i Anna Brzyska nagrodzeni za zasługi dla dialogu

05.03.2021
Dziennikarz i historyk Marian Turski oraz działaczka społeczna Anna Brzyska zostali laureatami Nagrody im. ks. Stanisława Musiała za rok 2020. Wyróżnienie to jest przyznawane osobom zasłużonym dla dialogu chrześcijańsko- i polsko-żydowskiego w dwóch kategoriach: za twórczość promującą ducha dialogu i współpracy chrześcijańsko-żydowskiej i polsko-żydowskiej oraz za podejmowanie inicjatyw społecznych na rzecz pojednania.
więcej o Marian Turski i Anna Brzyska nagrodzeni za zasługi dla dialogu
Uniwersyteccy naukowcy laureatami Nagrody Ministra Edukacji i Nauki

Uniwersyteccy naukowcy laureatami Nagrody Ministra Edukacji i Nauki

22.02.2021
19 lutego, w Dniu Nauki Polskiej, w trakcie gali zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłoszone zostały nazwiska laureatów Nagrody Ministra. Wśród wyróżnionych osób znalazło się siedmioro naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nagrody przyznawane są w 5 kategoriach – za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej, organizacyjnej oraz za całokształt dorobku.
więcej o Uniwersyteccy naukowcy laureatami Nagrody Ministra Edukacji i Nauki
Laur Verba Veritatis dla Uniwersytetu Jagiellońskiego

Laur Verba Veritatis dla Uniwersytetu Jagiellońskiego

22.12.2020
W 15. edycji konkursu na najlepszą pracę z zakresu etyki biznesu - Verba Veritatis, organizowanego przez Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce oraz Akademię Leona Koźmińskiego, laurem uznania uhonorowany został Uniwersytet Jagielloński. Wyróżnienie zostało przyznane za zgłoszenie w latach 2006- 2020 aż 11 prac dyplomowych o tej tematyce.
więcej o Laur Verba Veritatis dla Uniwersytetu Jagiellońskiego
Prof. Józef Dulak laureatem Nagrody Specjalnej Fundacji Profesora Szybalskiego

Prof. Józef Dulak laureatem Nagrody Specjalnej Fundacji Profesora Szybalskiego

01.12.2020
Kierownik Zakładu Biotechnologii Medycznej Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego został uhonorowany za działalność związaną z upowszechnianiem wiedzy o możliwościach i ograniczeniach medycyny regeneracyjnej. Celem Fundacji, która nosi imię wybitnego biotechnologa i genetyka jest m. in. działanie na rzecz wzmocnienia międzynarodowego prestiżu nauki polskiej.
więcej o Prof. Józef Dulak laureatem Nagrody Specjalnej Fundacji Profesora Szybalskiego