Wyniki sortowane według etykiety: relacja

Lista wiadomości

Wolność i odpowiedzialność akademicka – doświadczenia i dobre praktyki

Wolność i odpowiedzialność akademicka – doświadczenia i dobre praktyki

26.02.2021
26 lutego 2021 roku odbyło się ogólnopolskie webinarium na temat funkcjonowania ustawowych i pozaustawowych rozwiązań służących wzmacnianiu wolności akademickiej i odpowiedzialności nauczycieli akademickich, zorganizowane przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) we współpracy z SWPS Uniwersytetem Humanistycznospołecznym. W debacie uczestniczył rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel.
więcej o Wolność i odpowiedzialność akademicka – doświadczenia i dobre praktyki
Debata "Rektorzy o przyszłości"
relacja rada uczelni

Debata "Rektorzy o przyszłości"

16.11.2020
Czworo rektorów krakowskich uczelni, profesorowie: Jacek Popiel (Uniwersytet Jagielloński), Jerzy Lis (Akademia Górniczo-Hutnicza), Stanisław Mazur (Uniwersytet Ekonomiczny) oraz Dorota Segda (Akademia Sztuk Teatralnych) spotkało się on- line, aby porozmawiać o tym, jakie bariery systemowe hamują dzisiaj rozwój polskich uniwersytetów jako generatorów kreatywności i innowacyjności oraz jakie zmiany w funkcjonowaniu szkół wyższych wymusi przedłużająca się pandemia COVID.
więcej o Debata "Rektorzy o przyszłości"
Konsul Węgier uhonorowana medalem „Plus ratio quam vis”
relacja uroczystość

Konsul Węgier uhonorowana medalem „Plus ratio quam vis”

13.07.2020
13 lipca konsul generalna Węgier w Krakowie prof. Adrienne Körmendy otrzymała srebrny medal „Plus ratio quam vis” z rąk rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciecha Nowaka. Jedno z najwyższych odznaczeń przyznawanych przez Uniwersytet Jagielloński zostało wręczone w trakcie uroczystego posiedzenia Senatu UJ w historycznej auli Collegium Maius.
więcej o Konsul Węgier uhonorowana medalem „Plus ratio quam vis”
Szpital Uniwersytecki rozwija współpracę z firmą Olympus

Szpital Uniwersytecki rozwija współpracę z firmą Olympus

03.03.2020
To wyjątkowy moment w historii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Na mocy podpisanej 3 marca umowy powstanie w nim pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej centrum referencyjne Olympus. Jego powołanie zapewni lekarzom oraz studentom dostęp do najnowocześniejszych technologii i innowacyjnych rozwiązań w zakresie zabiegów endoskopowych oraz pozwoli na stworzenie najlepszej w tej części Europy bazy szkoleniowej
więcej o Szpital Uniwersytecki rozwija współpracę z firmą Olympus
Wizyta prof. Massimo Leone na Uniwersytecie Jagiellońskim

Wizyta prof. Massimo Leone na Uniwersytecie Jagiellońskim

28.02.2020
W dniach 24-25 lutego na zaproszenie Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu (IBiDW UJ) na Uniwersytecie Jagiellońskim przebywał prof. Massimo Leone – światowej sławy semiotyk, badacz semiotyki kulturowej i wizualnej, stale zatrudniony na Uniwersytecie Turyńskim oraz Uniwersytecie Szanghajskim.
więcej o Wizyta prof. Massimo Leone na Uniwersytecie Jagiellońskim