Wyniki sortowane według etykiety: relacja

Lista wiadomości

relacja

O roli kobiet na uniwersytetach

06.06.2019
6 czerwca 2019 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyła się konferencja “Women in the University – the past, the present and the future”, poświęcona sytuacji i roli kobiet na uniwersytetach w perspektywie historycznej i w czasach współczesnych. Wydarzenie miało status corocznej konferencji Grupy Coimbra, towarzyszącej zgromadzeniu ogólnemu tej prestiżowej sieci uniwersytetów europejskich.
więcej o O roli kobiet na uniwersytetach

Studenci-seniorzy UJ zakończyli rok akademicki

04.06.2019
3 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku akademickiego w Jagiellońskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku (JUTW). Przywilej świętowania zakończenia roku na uczelni przysługuje tylko jednej grupie studentów – tych po 60 roku życia. Mimo pewnych ograniczeń wynikających z wieku i związanych z nim problemów zdrowotnych z determinacją realizowali oni swoje pasje i solidnie pracowali przez cały rok.
więcej o Studenci-seniorzy UJ zakończyli rok akademicki

Pierwsze spotkanie międzynarodowej komisji doradczej Centrum SOLARIS

09.04.2019
9 kwietnia w siedzibie Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS przy Uniwersytecie Jagiellońskim spotkali się członkowie jego komisji doradczej złożonej z pięciorga doświadczonych naukowców pracujących w prestiżowych zagranicznych ośrodkach synchrotronowych.
więcej o Pierwsze spotkanie międzynarodowej komisji doradczej Centrum SOLARIS

W poszukiwaniu wiecznej młodości. V Forum Seniora w Auditorium Maximum UJ

04.04.2019
Ludzkość od czasów najdawniejszych stara się znaleźć receptę na wieczną młodość. Czy nauka może jej dostarczyć? Odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista, z pewnością można natomiast zatroszczyć się o to, by osoby w wieku starszym mogły się cieszyć jak najlepszym zdrowiem i samopoczuciem. Nad możliwymi sposobami dążenia do tego celu zastanawiali się uczestnicy V Forum Seniora, które odbyło się w Auditorium Maximum UJ 4. kwietnia 2019 r.
więcej o W poszukiwaniu wiecznej młodości. V Forum Seniora w Auditorium Maximum UJ

Filozoficzny wieczór w Auditorium Maximum

29.03.2019
28 marca 2019 r. w Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyły się dwa wydarzenia w ramach 19. Dni Tischnerowskich – wykład prof. Marka Krawczyka Etyka w medycynie zabiegowej – czy nowe technologie wpłynęły na nasze zachowania etyczne? oraz kolejna edycja „Jaskini Filozofów” pt. Wartość Człowieka. Spotkanie otworzył rektor UJ prof. Wojciech Nowak.
więcej o Filozoficzny wieczór w Auditorium Maximum