Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Muzea

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Muzea

Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Maius

Collegium Maius jest najstarszym budynkiem uniwersyteckim w Polsce. Jego historia sięga roku 1400, kiedy król Władysław Jagiełło przekazał Uniwersytetowi kamienicę zakupioną od ławnika krakowskiego Piotra Gerhardsdorfa (Gersdorfa).

więcej o

Muzeum Farmacji

Muzeum Farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego, założone w Krakowie w 1946 roku, jest największym w Polsce i jednym z nielicznych na świecie muzeów tego typu.

więcej o

Muzeum Ogrodu Botanicznego

Muzeum Ogrodu Botanicznego UJ i Pracownia Historii Botaniki im. J. Dyakowskiej jest najstarszą polską kolekcją botaniczną o charakterze muzealnym, związaną ściśle z działalnością naukową i dydaktyczną Uniwersytetu Jagiellońskiego.

więcej o

Muzeum Zoologiczne

Muzeum Zoologiczne UJ, najstarsze muzeum przyrodnicze w Polsce, rozpoczęło swoją działalność w roku 1782 jako Gabinet Historii Naturalnej. Przez 184 lata siedziba Gabinetu znajdowała się przy ulicy Świętej Anny 6 w Krakowie. W 1967 roku wystawa została przeniesiona na ul. R. Ingardena 6, gdzie znajdowała się do końca 2014 roku.

więcej o

Muzeum Wydziału Lekarskiego

Muzeum Wydziału Lekarskiego UJ szczyci się najstarszą metryką wśród muzeów poświęconych naukom medycznym w Polsce i pozostaje jednym najstarszych muzeów medycznych w Europie.

więcej o

Muzeum Anatomii Collegium Medicum

Obecnie, w Muzeum Anatomii Collegium Medicum składającym się z trzech sal znajduje się 2077 preparatów.

więcej o

Muzeum Anatomopatologiczne Wydziału Lekarskiego

Początków okazałej kolekcji tego muzeum, należy szukać w początkach wieku XIX, na co wskazuje wykaz zbioru anatomopatologicznego sporządzony przy okazji prac inwentarzowych prowadzonych w gabinecie anatomicznym w 1816 roku.

więcej o

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj