перейти до основного змісту

Trzy projekty z UJ otrzymają finansowanie w ramach programu Canaletto

Trzy projekty z UJ otrzymają finansowanie w ramach programu Canaletto

28.12.2021
Celem konkursu jest wsparcie mobilności naukowców realizujących projekty badawcze, uzgodnione i prowadzone wspólnie przez partnerów z Polski i z Włoch. W oparciu o rekomendację polsko-włoskiej komisji wspólnej, dyrektorka Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej podjęła decyzję o finansowaniu 15 nowych projektów, które będą realizowane w latach 2022-2023.
Читати ще o Trzy projekty z UJ otrzymają finansowanie w ramach programu Canaletto
Sukces uniwersyteckich zespołów badawczych w <span lang="en">QuantERA</span> Call

Sukces uniwersyteckich zespołów badawczych w QuantERA Call

22.12.2021
Cztery zespoły naukowe z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego znalazły się wśród laureatów konkursu na międzynarodowe projekty badawcze z zakresu technologii kwantowych QuantERA Co-funded Call 2021. Otrzymają one finansowanie z Narodowego Centrum Nauki (NCN) w zakresie badań podstawowych.
Читати ще o Sukces uniwersyteckich zespołów badawczych w QuantERA Call
Naukowcy z UJ laureatami ostatniej tury konkursu Miniatura 5

Naukowcy z UJ laureatami ostatniej tury konkursu Miniatura 5

01.12.2021
Narodowe Centrum Nauki opublikowało ostatnią listę rankingową konkursu Miniatura 5, adresowanego do naukowców, którzy nie kierowali dotychczas projektami finansowanymi przez NCN, ani nie byli laureatami konkursów na stypendia doktorskie lub staże. Wśród laureatów znalazły się 24 osoby z UJ, które dzięki finansowemu wsparciu przeprowadzą badania wstępne, pilotażowe, kwerendy, odbędą staże naukowe, wyjazdy badawcze i konsultacyjne.
Читати ще o Naukowcy z UJ laureatami ostatniej tury konkursu Miniatura 5
Ponad 64 mln zł dla badaczy z UJ od Narodowego Centrum Nauki

Ponad 64 mln zł dla badaczy z UJ od Narodowego Centrum Nauki

30.11.2021
90 grantów na badania z zakresu nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce, ścisłych i technicznych oraz nauk o życiu otrzymają naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego w 2 rozstrzygniętych właśnie konkursach Narodowego Centrum Nauki (NCN). W konkursie OPUS 21 sfinansowane zostaną projekty na łączną kwotę 56,3 mln zł, w PRELUDIUM 20 - niemal 8 mln.
Читати ще o Ponad 64 mln zł dla badaczy z UJ od Narodowego Centrum Nauki
Naukowcy z UJ opisują wpływ HPV na metabolizm glikogenu i lipidów

Naukowcy z UJ opisują wpływ HPV na metabolizm glikogenu i lipidów

29.11.2021
W czasopiśmie "Biochimica et Biophysica Acta - Reviews on Cancer" opublikowany został artykuł naukowy zatytułowany "The impact of HPV infection on human glycogen and lipid metabolism - a review" autorstwa dr Katarzyny Sitarz, dr. Krzysztofa Czamary, dr hab. Sławy Szostek i dr hab. Agnieszki Kaczor, prof. UJ.
Читати ще o Naukowcy z UJ opisują wpływ HPV na metabolizm glikogenu i lipidów