перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Jeszcze więcej grantów NCN dla badaczy z UJ

12.06.2024
Narodowe Centrum Nauki poinformowało, że dzięki zwiększeniu w 2024 r. przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego budżetu tej instytucji o kwotę 200 milionów zł, możliwe stało się sfinansowanie wszystkich projektów badawczych, które znalazły się na listach rezerwowych w konkursach OPUS 25, PRELUDIUM 22, MAESTRO 15 i SONATA BIS 13. Oznacza to, że szansę na zrealizowanie swoich projektów otrzymało kolejnych 26 naukowców z UJ.
Читати ще o Jeszcze więcej grantów NCN dla badaczy z UJ
Naukowcy UJ otrzymają ponad 73 mln zł na realizację badań podstawowych

24.05.2024
W piątek 24 maja Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało listy rankingowe konkursów OPUS 26 i SONATA 19. Finansowanie otrzymało 17 projektów zgłoszonych przez naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz 24, które znalazły się liście rezerwowej. Zwiększenie liczby grantów było możliwe dzięki podwyższeniu przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego budżetu Centrum o 200 mln złotych.
Читати ще o Naukowcy UJ otrzymają ponad 73 mln zł na realizację badań podstawowych
Studenci WMiI UJ triumfatorami konkursu im. Józefa Marcinkiewicza

24.05.2024
Wielkim sukcesem zakończył się udział studentów Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w LXVII edycji konkursu im. Józefa Marcinkiewicza na najlepszą pracę studencką z matematyki, w którym zdobyli aż trzy nagrody oraz siedem wyróżnień. Konkurs jest organizowany od 1957 r. przez Toruński Oddział Polskiego Towarzystwa Matematycznego.
Читати ще o Studenci WMiI UJ triumfatorami konkursu im. Józefa Marcinkiewicza
Badacze UJ wśród pierwszych laureatów konkursu MINIATURA 8

20.05.2024
Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało pierwsze wyniki 8.edycji konkursu MINIATURA. Pięcioro naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzyma dofinansowanie w wysokości ponad 150 tys. złotych na realizację działań naukowych, takich jak badania wstępne lub pilotażowe, wyjazdy badawcze i konsultacyjne.
Читати ще o Badacze UJ wśród pierwszych laureatów konkursu MINIATURA 8
Wybitni młodzi naukowcy z UJ laureatami konkursu START FNP

13.05.2024
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej po raz 32. przyznała stu młodym badaczom i badaczkom, którzy nie ukończyli 30. roku życia, prestiżowe stypendia w ramach programu START. Każdy laureat i laureatka otrzyma 30 tys. zł, które może przeznaczyć na dowolny cel. Na liście znalazło się 11 osób z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dwie badaczki z tej grupy, których osiągnięcia zostały ocenione jako wybitne, otrzymały wyróżnienia, a ich stypendia zostaną podwyższone do kwoty 38 tys. zł.
Читати ще o Wybitni młodzi naukowcy z UJ laureatami konkursu START FNP