перейти до основного змісту

osiągnięcie

Badacze z UJ laureatami konkursu NCN Sonatina i Miniatura [AKTUALIZACJA]

09.08.2017
Narodowe Centrum Nauki (NCN) rozstrzygnęło pierwszą edycję konkursu Sonatina. Dofinansowanie w nim otrzymają trzy projekty badawcze realizowane przez naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Opublikowano również nazwiska laureatów konkursu Miniatura na pojedyncze działania naukowe.
Читати ще o Badacze z UJ laureatami konkursu NCN Sonatina i Miniatura [AKTUALIZACJA]
Szpital Uniwersytecki w Krakowie potwierdza swoją jakość

03.08.2017
Szpital Uniwersytecki w Krakowie po przebytym w czerwcu br. audycie po raz kolejny otrzymał certyfikaty jakości ISO. Komisja podkreśliła przede wszystkim duże zaangażowanie pracowników w utrzymanie, skuteczność i doskonalenie systemu zarządzania. Doceniono również wszystkie działania placówki w celu podnoszenia jakości świadczonych usług.
Читати ще o Szpital Uniwersytecki w Krakowie potwierdza swoją jakość
Dwoje stypendystów Programu Fulbrighta wyjedzie do USA
osiągnięcie

Dwoje stypendystów Programu Fulbrighta wyjedzie do USA

03.08.2017
Dr Anna Kaganiec-Kamieńska z Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ oraz dr Marcin Waligóra z Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM wyjadą w przyszłym roku akademickim do USA w ramach stypendium Fulbrighta w kategorii Fulbright Senior Award dla pracowników naukowych po doktoracie. Młodzi naukowcy będą realizować swoje badania na Uniwersytecie Portoryko i Uniwersytecie Harvarda.
Читати ще o Dwoje stypendystów Programu Fulbrighta wyjedzie do USA
Archeolodzy z Uniwersytetu Jagiellońskiego wracają na Cypr

02.08.2017
Za kilkanaście dni rozpocznie się 7. kampania badawcza Paphos Agora Project Zakładu Archeologii Klasycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Projekt jest realizowany we współpracy z wieloma instytucjami z kraju i zagranicy. Badania wspiera finansowo polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, a także lokalne cypryjskie władze.
Читати ще o Archeolodzy z Uniwersytetu Jagiellońskiego wracają na Cypr
Nowoczesny sprzęt do diagnozowania noworodków dla szpitala w Prokocimiu

02.08.2017
Nowy aparat EEG trafił na Oddział Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. To pierwszy tego typu sprzęt, który umożliwia jednoczesne monitorowanie czynności elektrycznej mózgu i nagrywanie zachowania pacjenta. Aparat będzie stosowany do obserwowania i diagnozowania zaburzeń pracy układu nerwowego u noworodków.
Читати ще o Nowoczesny sprzęt do diagnozowania noworodków dla szpitala w Prokocimiu