перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

"Odsłony polityki". III Kongres Politologii zakończony.

25.09.2015
Podobnie, jak poprzednie Kongresy, które odbyły się w Warszawie i Poznaniu, tak i ten był okazją do przedstawienia wyników badań prowadzonych przez polskich politologów oraz stanowił forum krytycznej i wielostronnej debaty nad kluczowymi problemami współczesnego świata i współczesnej polityki.
Читати ще o "Odsłony polityki". III Kongres Politologii zakończony.
Z cukrzycą w góry. Innowacyjny projekt Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

25.09.2015
Pacjenci dr. hab. Tomasza Klupy, prof. UJ, którzy pod opieką lekarzy i doświadczonych przewodników górskich zdobywają kolejne szczyty w ramach projektu "5000 metrów nad poziomem cukru", udowadniają, że cukrzyca typu I to nie wyrok. Za sobą mają już dwa obozy w Gorcach i jeden w Alpach. W połowie przyszłego roku planują zdobyć liczący 5137 m n.p.m. masyw wulkaniczny Ararat w Turcji.
Читати ще o Z cukrzycą w góry. Innowacyjny projekt Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie
relacja

23.09.2015
W dniach od 22 do 24 września w Collegium Novum odbywa się międzynarodowa konferencja pt. "2nd Academic Conference on China-Central and Eastern Europe (CEE) Cross-Cultural Dialogue, Education and Business", poświęcona wielopłaszczyznowym relacjom między Europą Środkowo-Wschodnią i Chinami.
Читати ще o Relacje między Europą Środkowo-Wschodnią a Chinami tematem konferencji w Collegium Novum
Stypendia resortu nauki dla młodych naukowców z UJ
osiągnięcie

Stypendia resortu nauki dla młodych naukowców z UJ

22.09.2015
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało stypendia młodym wybitnym naukowcom, prowadzącym wysokiej jakości badania i cieszącym się imponującym dorobkiem naukowym w skali międzynarodowej. W X edycji konkursu otrzyma je 255 badaczy, w tym 20 z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Laureaci będą otrzymywali 5 390 zł miesięcznie przez okres do 3 lat.
Читати ще o Stypendia resortu nauki dla młodych naukowców z UJ
Nowe światło dla polskiej nauki rozbłysło na kampusie 600-lecia Odnowienia UJ

21.09.2015
Na świecie funkcjonuje około 60 synchrotronów - najwięcej w Japonii i USA. W Europie Zachodniej funkcjonuje ok. 10 takich urządzeń. Do tego elitarnego grona dołączył właśnie synchrotron Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego Solaris, które mieści się na Kampusie 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Читати ще o Nowe światło dla polskiej nauki rozbłysło na kampusie 600-lecia Odnowienia UJ