перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Stypendia START FNP dla naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego
osiągnięcie

Stypendia START FNP dla naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego

13.09.2022
W siedzibie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (FNP) odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów 100 laureatom programu START 2022. Było to jubileuszowe spotkanie, ponieważ prestiżowe stypendia dla wybitnych młodych uczonych zostały wręczone po raz 30. W tym roku wśród zwycięzców znalazło się 10 osób, które prowadzą badania w Uniwersytecie Jagiellońskim.
Читати ще o Stypendia START FNP dla naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego
Nie żyje profesor Marek Zembala. Był prorektorem UJ CM

13.09.2022
12 września w wieku 82 lat zmarł prof. Marek Zembala, prorektor UJ CM (1999-2005), prodziekan Wydziału Lekarskiego ds. nauki (1984-87), kierownik Zakładu Immunologii Klinicznej Katedry Immunologii Klinicznej i Transplantologii Polsko-Amerykańskiego Instytutu Pediatrii w latach 1980-2010.
Читати ще o Nie żyje profesor Marek Zembala. Był prorektorem UJ CM
Jubileusz znakomitego historyka literatury i krytyka literackiego

13.09.2022
12 września w auli Collegium Maius odbył się jubileusz prof. Mariana Stali - krytyka literackiego i badacza literatury przełomu XIX i XX wieku, pracownika naukowego w Katedrze Historii Literatury Pozytywizmu i Młodej Polski Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Читати ще o Jubileusz znakomitego historyka literatury i krytyka literackiego
Wyniki ewaluacji działalności naukowej UJ za lata 2017-2021

12.09.2022
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel zdecydował o opublikowaniu decyzji Ministra Edukacji i Nauki w sprawie przyznania kategorii naukowych dla dyscyplin naukowych reprezentowanych w UJ. Przypomnijmy, że po raz pierwszy przedmiotem ewaluacji nie była ocena działalności naukowej wydziałów, lecz osiągnięcia naukowe pracowników reprezentujących daną dyscyplinę.
Читати ще o Wyniki ewaluacji działalności naukowej UJ za lata 2017-2021
Prof. Piotr Chłosta laureatem Nagrody Forum Ochrony Zdrowia
nagrody

Prof. Piotr Chłosta laureatem Nagrody Forum Ochrony Zdrowia

12.09.2022
Prof. Piotr Chłosta - wybitny urolog, kierownik Katedry i Kliniki Urologii Wydziału Lekarskiego UJ CM, prezes Polskiego Towarzystwa Urologicznego - otrzymał nagrodę Forum Ochrony Zdrowia 2022 w kategorii "Innowacje". Wyróżnienie jest wyrazem uznania dla pracy osób oraz instytucji, które poprzez swoją działalność oraz zaangażowanie przyczyniają się do dokonywania realnych zmian w systemie ochrony zdrowia.
Читати ще o Prof. Piotr Chłosta laureatem Nagrody Forum Ochrony Zdrowia