перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Grant na polsko-niemiecko-walońskie badania nad grafami planarnymi

29.12.2023
Dr hab. Piotr Micek, prof. UJ z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zrealizuje międzynarodowy, trójstronny projekt badawczy dzięki finansowaniu w konkursie Weave-UNISONO. Naukowcy z Krakowa, Brukseli i Karlsruher będą prowadzić badania grafów planarnych, które mogą być narysowane bez przecięć na kartce papieru.
Читати ще o Grant na polsko-niemiecko-walońskie badania nad grafami planarnymi
Praca licencjacka z UJ wyróżniona w konkursie Złoty Medal Chemii 2023

29.12.2023
Paweł Bonarek, student Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego, otrzymał wyróżnienie w konkursie Złoty Medal Chemii 2023. Jury nagrodziło jego pracę licencjacką "Dicyjano-fenylopirydynowe kompleksy Pt(II) i fosfotlenki do generowania luminescencyjnych nanomagnesów opartych na Dy(III)" zrealizowaną pod opieką dr. hab. Szymona Chorążego, prof. UJ.
Читати ще o Praca licencjacka z UJ wyróżniona w konkursie Złoty Medal Chemii 2023
W CEP UJ można podziwiać kolejną rekonstrukcję przodka człowieka

28.12.2023
Ekspozycja antropologiczna Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego wzbogaciła się o nową, naturalnych rozmiarów rekonstrukcję przodka człowieka. Słynna Lucy, należąca do gatunku Australopithecus afarensis, dołączyła tym samym do dwóch istniejących już rekonstrukcji - neandertalczyka (Homo neanderthalensis) oraz człowieka wyprostowanego (Homo erectus).
Читати ще o W CEP UJ można podziwiać kolejną rekonstrukcję przodka człowieka

27.12.2023
W organizowanym przez Polskie Naukowe Towarzystwo Marketingu konkursie nagradzane są najlepsze prace magisterskie i licencjackie z zakresu marketingu, handlu i konsumpcji. W kategorii prac licencjackich za najlepszą uznano pracę Mikołaja Gareckiego - "Postawy młodych konsumentów wobec praktyk greenwashingowych komunikowanych na etykietach".
Читати ще o Napisana na UJ praca licencjacka nagrodzona w Konkursie im. prof. Romana Głowackiego
"<span lang='en'>Molecular Therapy</span>" opisuje badania naukowców z WBBiB UJ

"Molecular Therapy" opisuje badania naukowców z WBBiB UJ

27.12.2023
We flagowym czasopiśmie Amerykańskiego Towarzystwa Terapii Genowych i Komórkowych "Molecular Therapy" opublikowano artykuł autorstwa pracowników Zakładu Biotechnologii Medycznej UJ. Celem opisanych badań było określenie mechanizmu transdukcji komórek ludzkiego serca przez wektory wirusowe oparte na wirusach towarzyszących adenowirusom (AAV) oraz wskazanie strategii pozwalających na zwiększenie wydajności tego procesu.
Читати ще o "Molecular Therapy" opisuje badania naukowców z WBBiB UJ