перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Po raz 15. wręczono Nagrodę im. Lwa Sapiehy
nagrody i wyróżnienia

Po raz 15. wręczono Nagrodę im. Lwa Sapiehy

15.09.2023
Tegorocznym laureatem został historyk i badacz dr Mikola Volkau. Nagroda została wręczona 15 września w Librarii Collegium Maius UJ, podczas uroczystości, której przewodziła prorektor UJ prof. Dorota Malec. Nagroda ma na celu honorowanie wybitnych zasług w kształtowaniu i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi oraz budowaniu niepodległej, demokratycznej Białorusi, uwzględniającej najlepsze tradycje historyczne Rzeczypospolitej Obojga Narodów.
Читати ще o Po raz 15. wręczono Nagrodę im. Lwa Sapiehy
Troje nowych profesorów belwederskich w Uniwersytecie Jagiellońskim
nominacje i promocje

Troje nowych profesorów belwederskich w Uniwersytecie Jagiellońskim

13.09.2023
Prezydent Andrzej Duda nadał tytuły profesorskie 61 nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki. W tym gronie znalazło się troje przedstawicieli społeczności akademickiej UJ. Reprezentują oni nauki medyczne i nauki o zdrowiu, nauki ścisłe i przyrodnicze oraz nauki humanistyczne. Uroczystość odbyła się 12 września w Pałacu Prezydenckim.
Читати ще o Troje nowych profesorów belwederskich w Uniwersytecie Jagiellońskim
Chemicy z UJ publikują na łamach "<span lang="en">Molecular Cancer</span>"
osiągnięcie

Chemicy z UJ publikują na łamach "Molecular Cancer"

12.09.2023
Pracujący pod kierownictwem dr Katarzyny Magiery-Mularz zespół naukowców z Wydziału Chemii UJ wraz ze współpracownikami opisał na łamach prestiżowego periodyku naukowego "Molecular Cancer" peptyd makrocykliczny, który hamuje kluczowy dla rozwoju raka szlak PD-1/PD-L1 (programowanej śmierci komórkowej) oraz uzyskał informacje o sposobie jego oddziaływania z białkiem PD-L1.
Читати ще o Chemicy z UJ publikują na łamach "Molecular Cancer"
Oddział Kliniczny Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego pod nowym adresem

12.09.2023
Oddział Kliniczny Hematologii wraz z Oddziałem Przeszczepiania Szpiku Kostnego został przeniesiony z ulicy Kopernika 17 do nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego przy ulicy Jakubowskiego 2 w Krakowie-Prokocimiu (budynek H, poziom 5.). Wraz z nim adres zmieniły również Poradnia Hematologiczna oraz Dzienny Ośrodek Leczenia. Pacjenci będą tu mieli zdecydowanie lepszą dostępność do specjalistów.
Читати ще o Oddział Kliniczny Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego pod nowym adresem
45-lecie Społecznego Komitetu Ochrony Zabytków Krakowa

08.09.2023
Uroczyste sympozjum, inauguracja Europa Nostra Heritage Hub czy otwarcie wystawy o Społecznym Komitecie Odnowy Zabytków Krakowa – to tylko wybrane wydarzenia obchodów 45-lecia wpisu Krakowa na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz powstania Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa, który przyczynił się do bezprecedensowej przemiany wyglądu zabytkowego centrum i przywrócenia blasku niezliczonym obiektom.
Читати ще o 45-lecie Społecznego Komitetu Ochrony Zabytków Krakowa