перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Absolwentka UJ CM w finale konkursu <span lang="en">Jules Allemand Trophy</span>
osiągnięcia

Absolwentka UJ CM w finale konkursu Jules Allemand Trophy

21.08.2023
12 lipca w Instytucie Stomatologii UJ przedstawiciele polskich uczelni medycznych rywalizowali w krajowym etapie prestiżowego konkursu w stomatologii estetycznej Jules Allemand Trophy (JAT). Zwyciężczynią została absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego UJ CM Agnieszka Słania. Zapewniła sobie tym samym możliwość reprezentowania Polski podczas międzynarodowego finału konkursu, który odbędzie się we wrześniu br. w D'Annunzio University w Chieti we Włoszech.
Читати ще o Absolwentka UJ CM w finale konkursu Jules Allemand Trophy
Badacze z MCB UJ wiedzą, jak stworzyć białko z metylowanego mRNA

21.08.2023
Najnowsze prace naukowców z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (MCB UJ) ujawniły wpływ specyficznej modyfikacji mRNA, a mianowicie metylacji N6 adeniny (m6A), na proces translacji. Wyniki badań zostały uzyskane we współpracy z grupą z Instytutu Maxa Plancka w Getyndze i niedawno opublikowane w "Nature Communications".
Читати ще o Badacze z MCB UJ wiedzą, jak stworzyć białko z metylowanego mRNA
UJ utrzymuje pozycję w rankingu najlepszych światowych uczelni

15.08.2023
W najnowszej, 21. edycji prowadzonego od 2003 roku zestawienia najlepszych szkół wyższych na świecie Academic Ranking of World Universities, znanej również pod nazwą Lista Szanghajska, ujęto dziewięć polskich uczelni – o dwie mniej niż w roku ubiegłym. Spośród nich najwyżej ocenione zostały Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski. Pierwsze miejsce niezmiennie zostało przyznane Uniwersytetowi Harvarda.
Читати ще o UJ utrzymuje pozycję w rankingu najlepszych światowych uczelni
Prof. Stanisław Kistryn koordynatorem polskiego oddziału CoARA

09.08.2023
Pełnomocnik rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. współpracy w konsorcjum UNA Europa prof. Stanisław Kistryn został koordynatorem polskiego oddziału Coalition for Advancing Research Assessment (CoARA). Koalicję powołano w ubiegłym roku w celu zmiany systemu ewaluacji badań naukowych.
Читати ще o Prof. Stanisław Kistryn koordynatorem polskiego oddziału CoARA
Sukces drużyny Wydziału Matematyki i Informatyki UJ w IMC 2023

08.08.2023
W ubiegłą niedzielę zakończyła się 30. edycja International Mathematics Competition for University Students (IMC). Po ograniczeniach pandemicznych poprzednich dwóch lat konkurs powrócił do organizacji zawodów wyłącznie w trybie stacjonarnym. W bułgarskim Błagojewgradzie rywalizowało niemal 400 młodych matematyków z całego świata.
Читати ще o Sukces drużyny Wydziału Matematyki i Informatyki UJ w IMC 2023