перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Radio UJOT FM powraca w odświeżonej formie [ZDJĘCIA]

10.03.2023
Ta sama przestrzeń, nowe studia, wielka radiowa energia. Uniwersytecka rozgłośnia radiowa, działająca na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, otworzyła swoje drzwi po remoncie. Młodzi radiowcy ponownie zasiedli przed mikrofonami. Po trwających od listopada pracach do użytku oddane zostały pomieszczenia pracowni.
Читати ще o Radio UJOT FM powraca w odświeżonej formie [ZDJĘCIA]
Sztuczna inteligencja będzie wspierać badania w psychiatrii

09.03.2023
W ubiegły poniedziałek została podpisana umowa pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim - Collegium Medicum (UJ CM) a firmą Nivalit. Celem współpracy jest prowadzenie projektów naukowych z wykorzystaniem Vivelio - zaawansowanego rozwiązanie do badań kwestionariuszowych opartego na sztucznej inteligencji.
Читати ще o Sztuczna inteligencja będzie wspierać badania w psychiatrii
Naukowcy z UJ nagrodzeni w konkursie sieci M-ERA.NET 3

07.03.2023
Trzy zespoły badawcze z Uniwersytetu Jagiellońskiego, wnioskujące o finansowanie Narodowego Centrum Nauki, znalazły się wśród laureatów konkursu organizowanego przez sieć M-ERA.NET 3. Celem zaproponowanych projektów jest opracowanie opartej o nanomateriały i terapię genową metody leczenia chorób serca, nowatorskich membran anionowymiennych do ogniw paliwowych oraz akumulatorów litowo-metalowych.
Читати ще o Naukowcy z UJ nagrodzeni w konkursie sieci M-ERA.NET 3
Absolwenci UJ bezkonkurencyjni w naborze na aplikacje prawnicze

06.03.2023
Absolwenci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego uzyskali najlepsze wyniki podczas ubiegłorocznych egzaminów na aplikacje, które odbyły się 24 września 2022 roku. Ten sukces osiągają nieprzerwanie od 2006 roku.
Читати ще o Absolwenci UJ bezkonkurencyjni w naborze na aplikacje prawnicze
Pionierska operacja w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym
osiągnięcie

Pionierska operacja w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym

06.03.2023
Chirurdzy ze Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu po raz pierwszy w Małopolsce zastosowali u dziecka z nowotworem w jamie brzusznej procedurę HIPEC – dootrzewną chemioterapię perfuzyjną w hipertemii. Pacjentka dobrze zniosła operację, teraz czeka ją dalsze leczenie uzupełniające.
Читати ще o Pionierska operacja w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym