перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego udadzą się na staże do USA
osiągnięcie

Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego udadzą się na staże do USA

17.04.2023
Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta opublikowała listę laureatów programu BioLAB 2023-24. W gronie laureatów znalazło się kilkunastu studentów najstarszej polskiej uczelni. Nagrodami w konkursie są roczne staże w renomowanych ośrodkach badawczych w Austin, Charlottesville, Chicago i Oklahoma City.
Читати ще o Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego udadzą się na staże do USA
Rekordowe zainteresowanie badaniami w krakowskim synchrotronie

13.04.2023
Zakończył się 11. nabór wniosków na badania wykorzystujące infrastrukturę Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS w Krakowie. Naukowcy mogli aplikować o czas badawczy na jednej z dostępnych linii badawczych, takich jak ASTRA, DEMETER (PEEM, STXM), PHELIX, PIRX, URANOS oraz na kriomikroskopie elektronowym Titan Krios G3i. Badacze zarówno z Polski, jak i z zagranicy złożyli najwięcej projektów w historii.
Читати ще o Rekordowe zainteresowanie badaniami w krakowskim synchrotronie
Ornitologiczna niespodzianka w Ogrodzie Botanicznym UJ [ZDJĘCIA]

07.04.2023
Mimo że para puszczyków jest obserwowana w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego od kilku lat, w tym roku po raz pierwszy doczekała się potomstwa. Na świat przyszły 3 młode. Dla chętnych, którzy chcieliby je zobaczyć na własne oczy, mamy dobre wieści. W Krakowie z każdym dniem ma być coraz cieplej, więc aura będzie sprzyjać spacerom na świeżym powietrzu.
Читати ще o Ornitologiczna niespodzianka w Ogrodzie Botanicznym UJ [ZDJĘCIA]
Nowe dane na temat dynamiki strukturalnej rodopsyny

07.04.2023
W renomowanym czasopiśmie "Nature" ukazała się praca rzucająca światło na najwcześniejsze, molekularne etapy procesu widzenia u ssaków. Wśród autorów artykułu jest dr Przemysław Nogły związany z Centrum Dioscuri Dynamiki Strukturalnej Receptorów na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (WBBiB UJ).
Читати ще o Nowe dane na temat dynamiki strukturalnej rodopsyny
Dwaj profesorowie UJ uhonorowani małopolskim Orłami "Wprost"
nagrody

Dwaj profesorowie UJ uhonorowani małopolskim Orłami "Wprost"

06.04.2023
Podczas uroczystej gali w Gródku nad Dunajcem rozdano Orły "Wprost" - nagrody przyznawane osobom, firmom i instytucjom, które mają szczególny wpływ na rozwój Małopolski. Wśród laureatów jest dwóch przedstawicieli społeczności akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W kategorii zdrowie i medycyna wyróżniono prof. Andrzeja Matyję, a w kategorii kultura - dr. hab. Andrzeja Betleja, prof. UJ.
Читати ще o Dwaj profesorowie UJ uhonorowani małopolskim Orłami "Wprost"