перейти до основного змісту

Ponad 60 milionów złotych na badania podstawowe od Narodowego Centrum Nauki

Ponad 60 milionów złotych na badania podstawowe od Narodowego Centrum Nauki

15.11.2016
Narodowe Centrum Nauki (NCN) rozstrzygnęło 11. edycję konkursów Opus, Sonata i Preludium, a także 2. edycję konkursu Polonez. Nagrodzonych w nich zostało 116 uniwersyteckich naukowców, którzy otrzymają 60,1 mln zł. Łącznie NCN sfinansuje 1090 projektów, na realizację których przekaże ponad 494 mln zł.
Читати ще o Ponad 60 milionów złotych na badania podstawowe od Narodowego Centrum Nauki
Naukowcy z UJ stworzą w sieci archiwum Romana Ingardena

Naukowcy z UJ stworzą w sieci archiwum Romana Ingardena

03.11.2016
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) rozstrzygnęło 1. edycję programu „Dialog”. W ramach premierowego wydania konkursu resort dofinansuje 10 projektów, w tym jeden z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Trzyosobowy zespół badaczy z Wydziału Filozoficznego UJ zrealizuje projekt "Elektroniczne Archiwum Romana Ingardena. Nieznana korespondencja i prace naukowe wybitnego polskiego humanisty".
Читати ще o Naukowcy z UJ stworzą w sieci archiwum Romana Ingardena
Diamentowe Granty dla młodych naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego

Diamentowe Granty dla młodych naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego

27.10.2016
Resort nauki przyznał blisko 16 milionów zł na finansowanie 83 projektów wybitnie uzdolnionych studentów studiów jednolitych magisterskich lub absolwentów studiów I stopnia, prowadzących badania naukowe na wysokim poziomie i posiadających wyróżniający się dorobek naukowy. W gronie laureatów V edycji konkursu w ramach programu "Diamentowy Grant" znalazło się 23 młodych naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy otrzymają na badania prawie 4,1 mln zł.
Читати ще o Diamentowe Granty dla młodych naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego
Profesor Jacek Purchla przewodniczącym Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO

Profesor Jacek Purchla przewodniczącym Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO

27.10.2016
Prof. Jacek Purchla z Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego objął stanowisko przewodniczącego Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO. Funkcję tę będzie pełnił do zakończenia następnej sesji komitetu, która odbędzie się w lipcu przyszłego roku w Krakowie.
Читати ще o Profesor Jacek Purchla przewodniczącym Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO

19.10.2016
Nagroda została przyznana w kategorii firma, organizacja i pracodawca za książkę "Wybrane zagadnienia diagnozy psychologicznej dzieci i młodzieży w kontekście wielokulturowości oraz wielojęzyczności".
Читати ще o European Roma Spirit Award dla pracowników i doktorantów Instytutu Psychologii UJ