перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Publikacja naukowców z UJ CM w prestiżowym czasopiśmie medycznym

22.02.2018
W „PLOS Medicine” ukazał się artykuł przedstawiający wyniki badań - prowadzonych przez zespół pod kierunkiem dr. hab. Marcina Waligóry z Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum i prof. Jonathana Kimmelmana z McGill University - dotyczących ryzyka i korzyści w badaniach klinicznych fazy I w onkologii pediatrycznej.
Читати ще o Publikacja naukowców z UJ CM w prestiżowym czasopiśmie medycznym
Statuetka Pafos 2017 dla rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego
nagrody

Statuetka Pafos 2017 dla rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego

21.02.2018
Od roku 2011 Uniwersytet Jagielloński prowadzi szeroko zakrojone interdyscyplinarne międzynarodowe badania archeologiczne w starożytnym mieście Pafos, stolicy grecko-rzymskiego Cypru. Rok 2017 był rokiem szczególnym, bowiem Pafos pełniło rolę Europejskiej Stolicy Kultury.
Читати ще o Statuetka Pafos 2017 dla rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego
Prawie 48 mln zł na badania podstawowe od Narodowego Centrum Nauki
osiągnięcie

Prawie 48 mln zł na badania podstawowe od Narodowego Centrum Nauki

16.02.2018
Narodowe Centrum Nauki (NCN) rozstrzygnęło konkursy Sonata 13, Sonata Bis 7, Maestro 9 i Harmonia 9, w których wprowadzono zmianę dotyczącą kwalifikowalności kosztów na realizację badań. 40 badaczom z Uniwersytetu Jagiellońskiego - rozpoczynającym samodzielną karierę naukową, tworzącym zespoły badawcze, realizującym projekty we współpracy międzynarodowej oraz prowadzącym pionierskie badania naukowe - przyznano 47,6 miliona złotych.
Читати ще o Prawie 48 mln zł na badania podstawowe od Narodowego Centrum Nauki
Drugie spotkanie z cyklu „UJ dla Krakowa”
relacja

Drugie spotkanie z cyklu „UJ dla Krakowa”

15.02.2018
Mieszkańcy Krakowa są narażeni na wysokie stężenia pyłów szczególnie w okresie jesienno-zimowym i to niestety nie tylko na zewnątrz pomieszczeń. Ważne są działania, które mogą poprawić jakość powietrza, ale równie ważna jest edukacja mieszkańców z zakresu źródeł pyłów i czynników, po to abyśmy mogli wpływać na ich stężenie – mówiła doktor Monika Ścibor z Instytutu Zdrowia Publicznego UJ CM podczas otwartego wykładu w Auditorium Maximum. 15 lutego br. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „UJ dla Krakowa”.
Читати ще o Drugie spotkanie z cyklu „UJ dla Krakowa”
Studenci dopięli swego! Wyjątkowy mural powstanie na Zabłociu

14.02.2018
Już za kilka miesięcy jedną ze ścian krakowskich kamienic pokryje mural upamiętniający historię Liberatora - samolotu bombowego, który rozbił się na Zabłociu w sierpniu 1944 roku. Inicjatorami jego powstania jest grupa studentów Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, którzy za pośrednictwem platformy crowdfundingowej zebrali konieczną kwotę na jego realizację. Dzięki nim wsparcie finansowe otrzyma również Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej.
Читати ще o Studenci dopięli swego! Wyjątkowy mural powstanie na Zabłociu