перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Nowoczesny sprzęt do diagnozowania noworodków dla szpitala w Prokocimiu

02.08.2017
Nowy aparat EEG trafił na Oddział Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. To pierwszy tego typu sprzęt, który umożliwia jednoczesne monitorowanie czynności elektrycznej mózgu i nagrywanie zachowania pacjenta. Aparat będzie stosowany do obserwowania i diagnozowania zaburzeń pracy układu nerwowego u noworodków.
Читати ще o Nowoczesny sprzęt do diagnozowania noworodków dla szpitala w Prokocimiu
Ministerialny grant na rozbudowę "Bibliografii Polskiej" Estreichera
osiągnięcie

Ministerialny grant na rozbudowę "Bibliografii Polskiej" Estreichera

01.08.2017
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) przeznaczy 2,18 mln złotych na drugi etap prac nad drukowaną edycją "Bibliografii Polskiej" Estreichera oraz nad rozbudową jej elektronicznej wersji. Projekt prof. Wacława Waleckiego z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego uzyskał finansowanie w rozstrzygniętym właśnie konkursie w ramach modułu Dziedzictwo narodowe Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki (NPRH).
Читати ще o Ministerialny grant na rozbudowę "Bibliografii Polskiej" Estreichera
Ogłoszono laureatów medalu "Kalos Kagathos"

31.07.2017
Przyznawanym pod patronatem rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego i redakcji „Tempa” medalem honorowani są polscy sportowcy, którzy w uprawianych dyscyplinach osiągnęli co najmniej poziom mistrzostwa na skalę krajową, a później zdobyli wybitną pozycję i uznanie w działalności pozasportowej.
Читати ще o Ogłoszono laureatów medalu "Kalos Kagathos"
Naukowcy z zagranicy zrealizują innowacyjne projekty w MCB UJ
osiągnięcie

Naukowcy z zagranicy zrealizują innowacyjne projekty w MCB UJ

28.07.2017
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) rozstrzygnęła 3. konkurs w programie Homing skierowanym do osób z zagranicy, które chcą kontynuować karierę naukową w Polsce. Dwoje laureatów będzie prowadzić badania na naszej uczelni. Młodzi doktorzy Monika Jakubowska i Soumyananda Chakraborti zrealizują innowacyjne projekty B+R w Małopolskim Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (MCB UJ).
Читати ще o Naukowcy z zagranicy zrealizują innowacyjne projekty w MCB UJ
Szpital Uniwersytecki powstaje zgodnie z harmonogramem [ZDJĘCIA]

27.07.2017
Trwają zaawansowane prace nad budową nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego. Obiekty powstają na 15-hektarowej działce w Krakowie-Prokocimiu. Jak informuje Warbud SA, generalny wykonawca, termin zakończenia robót, wyznaczony na wiosnę 2019 roku, nie jest zagrożony.
Читати ще o Szpital Uniwersytecki powstaje zgodnie z harmonogramem [ZDJĘCIA]