перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Odszedł kardynał Franciszek Macharski

02.08.2016
Z ogromnym smutkiem informujemy, że 2 sierpnia 2016 roku w wieku 89 lat odszedł do wieczności wielki Człowiek, Kardynał Franciszek Macharski.
Читати ще o Odszedł kardynał Franciszek Macharski
Papież w szpitalu dziecięcym: Nie mogło mnie tu zabraknąć

29.07.2016
- Nie mogło zabraknąć podczas mojej wizyty w Krakowie spotkania z młodymi pacjentami tego szpitala. Chciałbym zatrzymać się trochę przy każdym chorym dziecku, przy jego łóżku, przytulić je jedno po drugim, posłuchać choćby przez chwilę każdego z was i razem milczeć w obliczu pytań, na które nie ma natychmiastowych odpowiedzi. I modlić się - powiedział papież Franciszek podczas wizyty, którą złożył 29 lipca, w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu.
Читати ще o Papież w szpitalu dziecięcym: Nie mogło mnie tu zabraknąć
Ojciec Święty z nieplanowaną wizytą w Szpitalu Uniwersyteckim

28.07.2016
W czwartek rano papież Franciszek przybył do Szpitala Uniwersyteckiego, w którym przebywa kardynał Franciszek Macharski, były metropolita krakowski. Był to nieoficjalny i nieplanowany wcześniej punkt wizyty Ojca Świętego w Krakowie.
Читати ще o Ojciec Święty z nieplanowaną wizytą w Szpitalu Uniwersyteckim
Rektor UJ uczestniczył w spotkaniu z papieżem Franciszkiem

27.07.2016
W środę rozpoczęła się wizyta papieża Franciszka w Polsce. Ojciec Święty, tuż po ceremonii powitania na lotnisku w podkrakowskich Balicach, udał się na Zamek Królewski na Wawelu, gdzie na dziedzińcu spotkał się z władzami państwowymi, regionalnymi, miejskimi oraz kościelnymi, korpusem dyplomatycznym i przedstawicielami środowiska akademickiego. W oficjalnym powitaniu papieża wziął udział rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak.
Читати ще o Rektor UJ uczestniczył w spotkaniu z papieżem Franciszkiem
Piotr Gąsiorek: Krakus na Borneo
twarze uj

Piotr Gąsiorek: Krakus na Borneo

25.07.2016
Piotr, ostatni bohater cyklu „Twarze UJ", to rodowity krakowianin, absolwent V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego. Studiuje na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi. Jak mówi, ma już sprecyzowane plany na przyszłość. Na pewno poświęci się zoologii.
Читати ще o Piotr Gąsiorek: Krakus na Borneo