перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Szpital Uniwersytecki wyróżniony przez wydawnictwo medyczne

01.09.2016
Oddział Kliniczny Chorób Metabolicznych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie i Katedry Kliniki Chorób Metabolicznych UJ CM, kierowany przez profesora Macieja Małeckiego, został wyróżniony w prestiżowym plebiscycie wydawnictwa "Medical Tribune". Ankietowani lekarze diabetolodzy uznali, że to najlepsze miejsce realizacji ambicji zawodowych.
Читати ще o Szpital Uniwersytecki wyróżniony przez wydawnictwo medyczne
Publikacja naukowców UJ w prestiżowym czasopiśmie medycznym

22.08.2016
W czasopiśmie "Cancer Research", zaliczanym do najważniejszych w dziedzinie onkologii, ukazała się praca zespołu Zakładu Biotechnologii Medycznej Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ opisująca nowe mechanizmy w rozwoju mięsaka prążkowanokomórkowego (rhabdomyosarcoma), najczęstszego nowotworu tkanek miękkich u dzieci.
Читати ще o Publikacja naukowców UJ w prestiżowym czasopiśmie medycznym
osiągnięcie

18.08.2016
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) rozstrzygnęła pierwszy konkurs w programie Homing, który jest skierowany do osób z zagranicy, zamierzających podjąć projekt badawczy w Polsce. Karierę w naszym kraju będzie rozwijało 13 młodych doktorów. Dwoje z nich zrealizuje badania o charakterze staży podoktorskich na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii. FNP przekaże na nie ponad 1,5 mln zł. Środki pochodzą z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.
Читати ще o FNP dofinansuje innowacyjne projekty na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii
Międzynarodowy turniej debat parlamentarnych w stylu brytyjskim

18.08.2016
W dniach 11-13 sierpnia br. odbył się międzynarodowy turniej "Cracow Open". Klub Debat Parlamentarnych UJ po raz kolejny odniósł organizacyjny sukces i na kilka dni uczynił z Krakowa centrum brytyjskich debat parlamentarnych. Wydarzeniu patronował rektor UJ prof. Wojciech Nowak.
Читати ще o Międzynarodowy turniej debat parlamentarnych w stylu brytyjskim
Uniwersytet Jagielloński gościł uczestników ŚDM

17.08.2016
W dniach 26-31 lipca br. w Krakowie odbyły się Światowe Dni Młodzieży, w których uczestniczyło kilkaset tysięcy osób. W organizację tego wielkiego przedsięwzięcia zaangażował się Uniwersytet Jagielloński, udostępniając w tym czasie budynki, tereny i parkingi na potrzeby Archidiecezji Krakowskiej. Pielgrzymi nocowali w domach studenckich, salach sportowych i na terenie Kampusu 600-lecia Odnowienia UJ.
Читати ще o Uniwersytet Jagielloński gościł uczestników ŚDM