перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

UJ wspiera Program Miast i Społeczności Przyjaznym Osobom Starszym

20.03.2023
Spotkanie konsultacyjne WHO z interesariuszami w sprawie wytycznych dla krajowych programów dotyczących miast i społeczności przyjaznych starzeniu w kontekście sytuacji kryzysowych, odbywa się w dniach 20-21 marca na Uniwersytecie Jagiellońskim (dzięki współpracy Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych).
Читати ще o UJ wspiera Program Miast i Społeczności Przyjaznym Osobom Starszym
Widać już wiosnę w Ogrodzie Botanicznym UJ [ZDJĘCIA]

17.03.2023
W najbliższych dniach aura będzie sprzyjać spacerom na świeżym powietrzu. Przedwiośnie to idealny czas, by udać się do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ulicy Mikołaja Kopernika 27, w którym kwitnie już wiele gatunków roślin. Ożywienie widać także w ptasim świecie.
Читати ще o Widać już wiosnę w Ogrodzie Botanicznym UJ [ZDJĘCIA]
Ambasador Indonezji z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
wizyta

Ambasador Indonezji z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

17.03.2023
W czwartek 16 marca 2023 Uniwersytet Jagielloński odwiedziła delegacja pod przewodnictwem ambasador Indonezji Anity Lidyi Luhulimy, której towarzyszyli I sekretarz ds. informacji, spraw społecznych i kulturalnych w Ambasadzie Republiki Indonezji w RP Yoan Nike Afilia i konsul honorowy Republiki Indonezji w Krakowie Marian Skrzypiec. Członków delegacji w Sali Senackiej Collegium Novum UJ podjęli rektor UJ prof. Jacek Popiel oraz prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej prof. Dorota Malec.
Читати ще o Ambasador Indonezji z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
Lekarze Szpitala Uniwersyteckiego uczą, jak zarządzać majaczeniem

16.03.2023
Każdego roku w marcu obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Majaczeniu, którego celem jest przypomnienie personelowi medycznemu, jakie jest znaczenie kliniczne tego zaburzenia, zwłaszcza wczesne rozpoznawanie, także jak istotny jest jego wpływ na pacjentów, ich rodziny, a nawet cały system opieki zdrowotnej. Po raz pierwszy w obchody włączył się Szpital Uniwersytecki, który 15 marca zorganizował akcję edukacyjną "Pamiętaj o Majaczeniu".
Читати ще o Lekarze Szpitala Uniwersyteckiego uczą, jak zarządzać majaczeniem
Studentki UJ badają prekolumbijski kompleks świątynny w Peru

15.03.2023
Studentki Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (IA UJ) Bernardetta Bielecka, Maria Dyda, Róża Dziubińska, Emilia Kuzar oraz Alicja Łacheta wzięły udział w badaniach archeologicznych na stanowisku Cerro Colorado, położonym na wybrzeżu peruwiańskim ok. 200 km na północ od Limy. Prace wykopaliskowe były prowadzone przez niezależną grupę badawczą Programa de Investigación "Los valles de Barranca".
Читати ще o Studentki UJ badają prekolumbijski kompleks świątynny w Peru