Uniwersyteccy naukowcy w składzie Narodowej Rady Rozwoju

Prof. Andrzej Nowak z Wydziału Historycznego, dr hab. Piotr Przybyłowski, prof. UJ z Wydziału Lekarskiego oraz dr hab. Andrzej Waśko z Wydziału Polonistyki zostali powołany w skład Narodowej Rady Rozwoju (NRR), gremium konsultacyjno-doradczego przy prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej.

- Pracę w tym gremium traktuję nie tylko jako wyróżnienie osobiste, ale również jako wyróżnienie dla całej społeczności akademickiej. W swoich działaniach będę koncentrował się na problemach kształcenia młodej kadry medycznej oraz na zagadnieniach związanych z rozwojem bazy leczniczo-dydaktycznej, w tym skutecznych form finansowania zarówno jej rozwoju jak i sprawnego funkcjonowania - informuje dr hab. Piotr Przybyłowski, prof. UJ.

Założeniem NRR jest stworzenie płaszczyzny dla debaty programowej nt. rozwoju Polski i wypracowanie stanowisk wykraczających poza horyzont bieżącej polityki. Jej zadaniem jest formułowanie celów strategicznych oraz metod ich osiągnięcia poprzez analizowanie sytuacji w kluczowych dziedzinach funkcjonowania państwa, definiowanie wyzwań i wskazywanie zagrożeń w perspektywie przyszłości Polski.

Narodowa Rada Rozwoju składa się z 10 sekcji. Każda z nich liczy od kilku do kilkunastu ekspertów, teoretyków i praktyków, reprezentujących różne środowiska i specjalizacje. Jako forum konsultacyjne NRR będzie przygotowywać dla prezydenta opinie, ekspertyzy, a także założenia merytoryczne do prezydenckich projektów ustaw.

Uniwersytet Jagielloński uczcił pamięć współautora Konstytucji 3 Maja

Upamiętnienie 40. rocznicy śmierci Karola Estreichera młodszego